Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

1. kvalifikace HD10 + HD12, Lanškroun, 12.10.2019

Děkuji paní Adámkové i druhé paní Adámkové :-) a rodině Smělých za dopravu a doprovod na turnaji :-)

Sezóna byla zahájena tradičně 1. kvalifikací HD10 a HD12 a přestože nejeli všichni, kdo jet mohli, účast byla velmi slušná.

V kategorii HD10 se z našich hráčů nejlépe dařilo turnajovému nováčkovi Vítkovi Adámkovi, který uhrál 5 bodů ze 7 a vybojoval tak krásné 4. místo a slušnou startovní pozici do bojů o finálovou osmičku. Moc blahopřeji !!! Vítek hraje na svůj nízký věk velmi hezky, přemýšlí nad jednotlivými tahy a má velkou chuť se učit, což je velikým příslibem pro budoucnost.

V desítkách startovali ještě další dva naši nováčci a i s jejich výkony a přístupem jsem byla spokojená. Tomáš Smělý uhrál 3/7 a Alex Adámek 2,5/7 - na poprvé bezva výsledky. U obou kluků je potřeba zapracovat na soustředění a na zpomalení - v jejich rychlosti hry se snadno přehlédnou i jednoduché léčky a figurky se rozdávají více, než je potřeba. I naopak - od soupeře nabídnuté figury zdarma pak kluci nestihli zaregistrovat a zbytečně se připravovali o šance. Ani jeden z našich nováčků neprohrál na nemožné tahy a i za to mají velkou pochvalu !

Do kategorie HD12 se posunuli mnozí z našich malých šachistů a někteří i přes posunutí do starší kategorie příjemně překvapili. Nejlépe z našich si vedl David Černý - uhrál 4/7 a slušné 15. místo a opět mi svým výkonem potvrdil, že když nevzdává partii dopředu a bojuje ze všech sil, je schopen hrát velmi dobře a hrát vyrovnanou partii s každým. Pod svoje možnosti zahráli Pepík Picek i Vojta Machovec - oba to umí lépe a oba musí zapracovat na soustředěnosti a zpomalit, aby nepřehlíželi své příležitosti i finty soupeřů. Na dalším turnaji určitě oba vystrčí růžky a ukážou více, jak šikovní jsou. Velmi příjemně mě překvapil svou hrou Kuba Žák. Výrazně snížil množství rozdaných figurek a zlepšil propočet. Hedvice Kafkové se moc nedařilo, ale pochvalu ode mě má za velkou bojovnost ve všech partiích, které jsem viděla. Myslím si, že všichni naši hráči této věkové kategorie nám na dalších turnajích ukážou, že už leccos umí a pokud budou hrát pomalu a pozorně, mají šanci bojovat i na předních pozicích.

Na tomto turnaji se mi jednoznačně potvrdily velké mezery, které máme v koncovkách a tak víme, čemu se budeme na tréninku intenzivně věnovat.

Díky všem za předvedenou snahu :-)

Podrobné výsledky jsou tady : HD10, HD12.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.