Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

1. liga mládeže - 7. kolo, Svitavy, 19.1.2019

TJ Lanškroun
ŠO Hlinsko
Horák Vojtěch 1488 1 - 0 1854 Novotný Ondřej
Ďuriančík Michal H M 1523 ½ - ½ 1426 Vašková Marie D
Bulva František 1580 1 - 0 1256 Šulc Jiří M
Chládek Josef 1262 1 - 0 1119 Pešek Martin Jakub M
Kalousová Julie D 1465 1 - 0 1454 Ročňák Michal
Moravec Jakub M 1260 1 - 0 1032 Schmidt Jakub M

5 ½ - ½

Takto hodnotí své výkony naši mladí hráči :

Ondra :

Hrál se Skotský gambit, po zahájení jsem udělal pár nepřesných tahů a dostal se do horší pozice. Partie přešla do věžovky, kde jsem chvíli musel hrát pasivně, ale potom jsem se rozehrál a skoro vyrovnal. Bohužel jen skoro a soupeř partii díky jednomu tempu vyhrál.

Maruška :

Moje partie byla dlouho vyrovnaná, ale ve střední hře jsem přišla o pěšce. To se mi pak podařilo získat zpět a nakonec jsem měla i o pěšce víc. I přes to, že mi soupeř 2x nabídl remízu a já odmítla, napotřetí už se nedalo nic dělat a partie skončila remízou.

Jirka :

Ze začátku jsem se bránil a nechal soupeře hrát. Svízelná situace se změnila v tlak na rošádu. K vítězství soupeře dopomohla zbytečná ztráta figury a od té doby to šlo z kopce, propadák.

Martin :

Prohrál jsem, protože jsem ztratil kvalitu a pěšce a poté všechny tři figury, protože už jsem nepřemýšlel.

Míša komentář zatím nedodal, určitě to napraví v komentáři pod článkem.

Kuba :

Prohrál jsem, protože jsem překryl pěšcem střelce a dámu, kteří mířili na krále, a potom jsem ztratil koně.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, zklamání? odpovědět

Po výkonech v předcházejících kolech ligy jsem věřil, že tato silná sestava konečně zvítězí. Možná proto, že nastoupil Míša po dlouhé šachové proluce a snad naváže na své minulé úspěchy.Bohužel ta dlouhá pauza zanechala následky na jeho šachové výkonnosti. Snad někdy příště složí úspěšný reparát ? 1
Možná jsem taky příliš věřil Ondrovi ,který podává skvělé výkony na předních šachovnicích v KPI i KPII. 1 A taky jsem doufal ,že se přidá někdo z mladších a získá pro družstvo potřebné body.Bohužel se to nepodařilo a tak jediný, kdo si zaslouží pochvalu je Maruška 5 , která jediná neprohrála. Musíme věřit, že v příštích kolech se našemu mládežnickému družstvu konečně povede zvítězit. Vždyť podobná situace byla v loňské části soutěži družstev i vKPI,KPII a KS a letos už se všude podařilo Hlinsku zvítězit 3 .Tak proč by to nemělo jít i u mládeže. Budeme jim k tomu držet palce.