Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

Krajský přebor družstev mladších žáků, 12.1.2019, Pardubice

Podrobné výsledky turnaje jsou tady.

Martin na první desce hrál velmi pěkně, soustředěně a vcelku se mu dařilo. Zmastil jedinou partii s Eliškou Sysrovou, s Brožkou se držel velmi statečně a s Málkem bohužel neuhlídal čas. S jeho výkony jsem spokojená. Martin zhodnotil sám sebe takto : "Myslím si, že jsem hrál dobře, až na jednu partii".

Jonáš se soustředil méně než předchozí sobotu a na výsledcích je to velmi znát. Jeho nejlepší partie byl souboj s bráchou Jirkou - partie byla velmi vyrovnaná, ale bohužel pak Jonáš přehlédnul mat. Jonáš komentoval své výkony takto : "Nejsem spokojen, protože jsem přehlédnul několikrát mat".

Davidovi se nedařilo, přestože se snažil. O svém působení na třetí desce řekl :"Můj výkon se mi nelíbil, protože jsem hrál špatně".

Viktor hrál výborně, je u něj vidět, že z každé prohrané partie si bere poučení a zlepšuje se turnaj od turnaje. Viktor zhodnotil svou hru na čtvrté šachovnici takto : "Celkem to ušlo, ale dvakrát ze sedmi jsem prohrál".

Vojta se na páté desce snažil, ale neudržel pozornost a mnohdy vyhrané partie se mu nedařilo dotáhnout do úspěšného konce. Vojta napsal : "Hrál jsem špatně, měl jsem na víc".

Šestou desku hrála Kája a docela se jí dařilo. Kája se zlepšuje turnaj od turnaje a pokud se jí podaří neudělat hrubku (např. věnovat dámu), dokáže zabojovat a vyhrát. Chce to ještě více soustředění a přemýšlení. Kája svůj výkon zhodnotila takto : "Jsem spokojená, protože jsem se zúčastnila":-).

Celkově za sebe říkám, že toto družstvo mělo i na lepší výsledek, v mnoha prohraných partiích chyběl jen kousíček k opačnému výsledku - trocha štěstí, více soustředění a trpělivosti. Tak snad někdy příště :-)

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, 3.místo odpovědět

Uvedl jsem ,že "hypoteticky" by to vyšlo na 3. místo a na tom trvám.Rozhodla by změna našeho výsledku s Lanškrounem , Lanškroun by měl taky jen 13 bodů a horší skore, podívej se na tabulku.!!! Ale jak správně píšeš ,na "kdyby "se nehraje.
Proto jsem to uvedl "hypoteticky".

, dobrý výkon odpovědět

Na to , že většina členů družstva ještě neměla žádné zkušenosti s turnajem družstev , je konečný výsledek družstva pěkný. Vynikl výkon Viktora ,věřím, že se ještě bude zlepšovat. Trošku mě zklamal Jonáš , má určitě navíc ,než 1 bod.
Výborný výkon podal Jirka Bouška, bohužel ne za Hlinsko , ale jako host za Polabiny, kterým dal přednost. Vypadá to neuvěřitelně , ale pokud by měl stejný výsledek Jirka na 2.šachovnici za Hlinsko (čistě hypoteticky a bez posunu dalších šachovnic) , obsadilo by Hlinsko 3.místo, tedy ještě postup na MČR.Škoda , určitě by se nám všem účast našeho družstva na MČR družstev ml.žáků líbila. Přitom by Polabiny stejně vyhrály i bez Jirky, byly dostatečně silné.

icon odpověděl(a)

Myslím si, že nemáš pravdu. Pokud to bereš jen číslama a bez posunu šachovnic, měli bychom 13 bodů a to je čtvrté místo. Samozřejmě posun šachovnic by udělal svoje taky. Ale nemá cenu spekulovat. Stejně v době, kdy se bude hrát MČR DMŽ už bude Jirka hrát za Polabiny a bez něj bychom dostali na kokos - v sestavě by chyběl. Na kdyby se nehraje.
Jsem ráda, že naše děti šachy baví, chtějí bojovat na turnajích a mají o to velký zájem. To je pro mě podstatné a důležité. Holt někdy se daří a někdy ne, nikdo není bezchybný a chyby a hrubky ve svých partiích děláme i my dospělí, což je v této sezóně obzvlášť zřejmé ;-).