Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

6. a 7. kolo KPDŽ, Polička, 5.5.2018

Vzhledem k tomu, že nemohli nastoupit Vojta, Ondra a Martin, mi bylo jasné, že sobota bude pro mě psychicky velmi náročná. Vojta a Ondra si "odskočili" na Ostravského koníka (o tom v dalším článku) a Martin si užíval narozeninovou dovolenou v Tatrách.

Naštěstí neodmítli hrát Míša s Patrikem, kterří v poslední době mají na šachy stále méně času a myšlenek - díky za to !

Nebudu se podrobně rozepisovat o jednotlivých patiích. Snažili se všichni jak jen mohli,ale u některých byla znát delší pauza a u dalších zase to, že i ve vážných partiích mají rychlejší ruce než mozek. Pak už se chyby těžce napravují. Předposlední zápas jsme s kapkou smůly prohráli a poslední kolo zase s kapkou štěstí vyhráli. Díky tomu, že jsme v prvních kolech vítězili s velkým náskokem, se nám nakonec s odřenýma ušima podařilo v Krajském přeboru družstve žáků zvítězit a probojovat se zpět do 1. ligy.

Chci poděkovat všem, kdo se na tomto úspěchu podíleli. Jmenovitě díky Vojtovi, Ondrovi, Míšovi, Marušce, Patrikovi, Martinovi, Jirkovi Š., Romanovi a Kubovi. Každý uhraný půlbod byl důležitý a vím, že se všichni snažili ze všech sil.

Otázkou je, jak postavíme družstvo do 1. ligy v další sezóně. Pokud se nezmění pravidla, tak i v sezóně 2018/2018 bude moci hrát stejná sestava jako v této sezóně, ale Patrik i Míša už hlásili, že nechtějí být v základu, protože nemohou garantovat odehrání povinných dvou zápasů. Věřím, že Vojta, Ondra a Maruška družstvo podrží a potáhnou dále a snad je doplní Roman, který letos začal sbírat zkušenosti a je na něj spoleh a dále mladší hráči - Jirka Š., Martin, Kuba, Jirka B. a Jonáš. Mezi nováčky máme velmi šikovné děti, ale na takto náročnou soutěž mají ještě čas.

Podrobné výsledky celé soutěže najdete zde.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.