Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

4. kolo KPDŽ - Svitavy x Hlinsko, 16.12.2017, Hlinsko

článek napsal Patrik - díky...

Dne 16.12. nás v Hlinsku navštívilo družstvo ze Svitav. Na začátku už bylo všem jasný, že to nebude lehké, jelikož byla většina unavena z Hlineckého věnečku. Ale všichni jsme se dali dohromady a bojovali až do konce. Jako první dohrál Martin Pešku, který po hrubé chybě ztratil figury a na to i prohrál, poté skončila Maruška, která po jasném drcení soupeře vyhrála a udolala soupeře ze Svitav. Chvíli na to rozdrtil Míša zkušeného a dobrého hráče, nad kterým měl jasnou výhodu a lepší pozici už od střední hry. I Ondra po chvíli vyhrál a tak už jsme vedli 3:1 a vše zůstalo na Patrikovi a Romanovi. Roman po skvělé koncovce nenašel vyhrávající tah a bohužel spadl na čas. Není se čemu divit, na to že hrál Roman svůj první zápas v téhle soutěži, tak odehrál hodně slušný zápas a my mu za to děkujeme, že přišel a pomohl. No a nakonec dohrával Patrik, který pokazil, na co sáhnul a prohrával o kvalitu a figuru, poté se ale zase začal snažit a dotáhl vše, co ztratil. Dostal se do koncovky, kde udržel remízu a výhru Hlineckého družstva 3,5/2,5.


Šach. ŠK Svitavy ELO 2½:3½ ŠO Hlinsko ELO
2/1 Bulva, František (w) 1379 0 - 1 Novotný, Ondřej (b) 1699
2/2 Ďuriančík, Michal (b) 1472 0 - 1 Ročňák, Michal (w) 1481
2/3 Moravec, Jakub (w) 1202 0 - 1 Vašková, Marie (b) 1361
2/4 Štulpa, Miroslav (b) 1135 ½ - ½ Pešek, Patrik (w) 1398
2/5 Kýr, Michal (w) 1144 1 - 0 Pešek, Martin Jakub (b) 1068
2/6 Bohuňovská, Tereza (b) 1104 1 - 0 Pešek, Roman Josef (w) 1000

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Vojta chyběl odpovědět

Za článek zaslouží Patrik pochvalu.Za šachový výkon ne (jen za bojovnost).Chtěl jsem si zpříjemnit procházku v sobotu pěkným šachovým zážitkem a také povzbudit naše mladé šachisty.Bohužel to zase tak moc pěkné nebylo.Už cestou nahoru do hrací místnosti jsem potkal Martina Peška,který již prohrál.Nahoře to nevypadalo dobře.K mému překvapení měl nejlepší pozici nezkušený nováček družstva Roman Pešek.Patrik Pešek měl o figuru méně a pokračoval v chybách dále.I Míša Ročňák stál podezřele,soupeř naštěstí nevyužil možnost zisku kvality po vazbě věže na krále střelcem.Navíc měl co dělat , aby se vymotal se svým nehrajícím střelcem z pole h2.
Na Maruščina krále útočil soupeř po velké rošádě,naštěstí dost neuměle.Na první šachovnici měl Ondra slušně rozehranou pozici.Chvíli jsem sledoval výkon našich.Když jsem odcházel, už byla situace radostnější. Soupeři našich na prvních třech deskách nenašli nejlepší pokračování a naši stáli na výhru , Roman mohl zahrát vyhrávající tah Vh7,bohužel u Patrika to vypadalo pořád prohraně.Doma jsem se potom dověděl, že Roman prohrál na čas a naopak Patrik dokázal asi vzepjetím vůle ,a velkou bojovností ,ale hlavně neuměním soupeře vybojovat remízu.Takže nakonec "vydřená "výhra a pěkné postavení družstva po čtyřech výhrách na prvním místě.Zbývají poslední dva zápasy a snad na konci vybojovaný postup do I.ligy. Ale nelze ponechat nic náhodě a v posledních zápasech je třeba postavit Vojtu! Věřím,že na dramatu posledního zápasu se velkou měrou podepsal i "věneček".Držím i nadále palce.