Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Archiv

50 let hlineckého šachu - brožura z roku 1975

Další informace pro zájemce o historii šachu v Hlinsku...

Na brožuru se dostanete po kliknutí na její titulní stranu :

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, 50 let šachu v Hlinsku odpovědět

Děkuji za zveřejnění této velmi zajímavé publikace.Autoři objektivě popsali i s jistými prvky humoru šachové dění v Hlinsku a okolí.Zajímavou shodu jsem objevil v letech 1967 až 1970 s šach. oddílem TJ Studénka (kde jsem do loňska působil) ,kdy došlo také k ukončení činnosti a činnost oddílu jsme s přítelem znovurozjížděli po absolvování vysoké školy.Zřejmě podobný útlum zažilo více oddílu v republice v této době.

icon odpověděl(a)

Jak už jsem říkala na tréninku, brožura je velmi zajímavá a i z dnešního hlediska aktuální - je otázka, zda jsme se vrátili do "střední hry", nebo je to jen poslední vzednutí před "koncovkou" ? V době, kdy má mnoho lidí na Hlinecku existenční starosti, je obzvláště důležité vydržet a zaujmout děti a mládež, aby se šachy staly součástí jejich života a aby hlinecký oddíl měl další pokračovatele, soupiska se průběžně doplňovala z řad mládeže a aby nastala co největší spolupráce mezi mládeží a ostatními členy oddílu. Vzorem můžou být především Luboš Janda a Milan Adámek, kteří ač už nebydlí v Hlinsku, na nedělní zápasy a oddílové akce vždy rádi přijedou a nehledí na ujeté kilometry a "ztracený čas".
Snad se usílí všech, kdo se o udržení a pozvednutí hlineckého oddílu snaží, vyplatí a šachy v Hlinsku budou prosperovat a fungovat na solidní úrovní další desetiletí.