Zdroj: http://hlinsko.chesspce.cz.az.azserver.cz/index.php?a=321  •  Vydáno: 24.12.2013 10:22  •  Autor: Milan Londin

Vánoční turnaj ve Svitavách, 23.12.2013

V pondělí 23.12. odjížděla dvě plná auta Hlineckých šachistů na svitavský vánoční rapid - 6 dětí a jako doprovod 4 dospělí. Přijeli jsme akorát včas, abychom stihli prezentaci a postavit figury na šachovnicích. Tentokrát rekordní účast překvapila i organizátory - 72 těch nejmenších do 12 let hrálo v A turnaji - z našich jsme nejvíce očekávali od Míši Ročňáka, jehož výkonnost, předcházející výsledky i věk (příště už bude hrát se staršími) předurčovaly k boji o špičkové umístění. Ti tři podstatně mladší měli za úkol sbírat zkušenosti a především si dobře zahrát.
Celkem 43 dětí hrálo v B turnaji. Tam nás zastupovali Patrik Pešek a Maruška Vašková, kteří do této vyšší věkové kategorie přešli letos (věk do 15 let).
A v doprovodném C - turnaji hrálo 38 dalších šachistů nar. v roce 1998 a starších, včetně doprovodu a rodičů.
Domů jsme vyrazili ze Svitav až po čtvrté hodině. Každý jsme odehráli 7 kol. A nikdo nezazářil ale taky nikdo vyloženě nezklamal.
A teď jednotlivě:

A - turnaj - nejmenší děti :

Míša Ročňák - 8. místo - 5 bodů - (výkon 1253) uhrál sice nejvíce bodů z celé výpravy ale neobhájil své nasazení (5.) a čekali jsme boj o "bednu", který se bohužel nekonal, protože ve druhé partii dostal ostudný jednotahový mat na g7 dámou, když už měl jednu dámu navíc !! To by se takovému dobrému a zkušenému šachistovi stávat nemělo ani v bleskáči, natož v rapidu.

Sofie Holfeuerová - 23. místo - 4 body - (výkon 1141) - výborně, o 10 míst si polepšila nasazení - pochvala

Martin Pešek - 29. místo - 4 body - (výkon 1064) - taky výborně - o 33 míst si polepšil nasazení - pochvala


Tonda Holfeuer nejmladší - 39. místo - 3,5 bodů - (výkon 1047) - dobrý výkon, byl by ještě lepší, kdyby Toník věnoval hře všechnu energii, která je v něm

B - turnaj - velké děti - naši zástupci si na vyšší věkovovu kategorii zatím jenom zvykají :


Patrik Pešek - 21. místo - 4 body - (výkon 1143) - skoro obhájil své nasazení (19), dobrý průměr


Maruška Vašková - 27. místo - 3 body - (1083 výkon) na své nasazení ztratila 14 míst. Jsme zvyklí na její lepší výkony, turnaj jí zkrátka nevyšel a věřím, že v dalších turnajích si reputaci napraví


C-turnaj-dorostenci a dospělí z doprovodu


Tonda Holfeuer prostřední - 14. místo - 4 body (výkon 1608) - obhájil své nasazení, opravdu spokojen byl až s poslední partií, dobrý výkon, ale má na víc.


Milan Londin starší - 20. místo - 3,5 bodů (výkon 1610) - 3 místa za nasazením, "švýcar mě nemá rád", dal mi na poslední kolo tátu Holáska a na toho jsem dnes opravdu neměl, jinak jsem si dobře zahrál

Tonda Indra - 29. místo - 2,5 bodů (výkon 1389 )o 1. místo si polepšil nasazení a hrál lépe, než je současné ELO - na jeho výkonnost dobrý průměr, i když sám moc spokojen nebyl


Petr Vašek - 31. místo - 2,5 bodů (výkon 1450) - obhájil své nasazení a hrál podstatně lépe, než je jeho současné ELO

Závěr : Na turnaji jsme se všichni dobře pobavili, dobře zahráli, užili si "adrenalinu" a celkové vystoupení naší výpravy hodnotím jako dobrý průměr a hlavně u těch nejmenších dobrý příslib do budoucnosti !

Výsledky jsou tady.