Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

Krajský přebor družstev mladších žáků 2011

V Lanškrouně se v sobotu 30.4.2011 sešlo 9 družstev mladších žáků ...

Předběhnu se a hned prozradím, že jsme skončili 4. z 9. No, po pravdě musím říct, že jsem čekala víc - že se budeme prát o postup. Ale nakonec zklamaná nejsem a věřím tomu, že příští rok se se stejnou sestavou o postup popereme a .... :-))). Opět jsme měli jedno z nejmladších družstev - jj, i na přebor mladších žáků jsou naše děti ještě věkově mladé :-) - a příští rok bude naše pozice o něco snazší, protože mnoho z těch, kdo nám v sobotu posbírali body, nebude kvůli věku už moct hrát, a naše děti se určitě za rok ještě zlepší.

Vyzdvihnout musím výkon Marušky Vaškové - uhrála výborných 6,5 bodů z 8 a to je skvělé, navíc pro mě byla radost se na její hru dívat.

Výborně hrál i Ondra Novotný, vidí složité kombinace a tahy takové, jako v jeho věku málokdo, zatím mu chybí zkušenost a troška dravosti, ale roste z něj skvělý šachista. Samozřejmě chyby dělá a ne všechny partie mu vyjdou, ale převažují u něj rozhodně ty, které se povedou.  

Turnajem se protrápil Patrik Žejdlík, od rána mu bylo zle a zřejmě začínající angína ho trápila pořádně. Odehrál svoje partie z povinnosti a já mu děkuju za to, že se snažil.

Velice pěkně hrál Dan, dost se v poslední době zlepšil a až odbourá zbrklost, začne sbírat bodíky jako houby v lese.

Forma jde nahoru i Petrovi, řekla bych, že už od druhého dne MČR školních družstev, a začíná mě zase těšit se na něj dívat. Občas mu popřeje štěstí a v poslední partii extrémně :-) - vyhrál na čas v totálně pokažené partii kde už měl velmi na kahánku :-), ale tentokrát mě nezklamal a svou úlohu splnil. Navíc mi udělal velkou radost tím, že se mu podařilo porazit Jakuba Nešpora, který vypomáhal Poličce, a to je pro Petra cenný "skalp".

Erik - druhá deska je velká výzva a řekla bych, že se s ní popral se ctí. Na Matěje Dolečka a Daniela Kožúška bude muset ještě chvíli potrénovat, jsou to zkušení matadoři a na ně ještě nedorostl, ale alespoň je potrápil :-). S Vítkem Holáskem se nám splašil a uspěchal partii a prohrál úplně zbytečně. No a poličský Honza Tulis se v poslední době velmi zlepšil a prohra s ním pro Erika není ostudou. Na Erikovi jsou velmi vidět pokroky, které dělá a mám z něj radost. Že je občas ruka rychlejší než hlava ? - přece jen je mu jen 7 let a na kapku zbrlosti má nárok.  

No a Martin ? Zahrál si první kolo a bylo to dost špatné, tak místo něj hrál Ondra druhé kolo. Pak jsem ho zkusila znovu ve třetím kole a po bleskové ostudné prohře jsem se tak rozčílila, že už si nezahrál.

Takže shrnutí ? Velká spokojenost se všemi kromě Martina a dobrý pocit z tohoto turnaje.

Kompletní výsledky jsou tady a fotogalerie zde.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.