Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

4. kolo KSj - Svitavy B x Hlinsko C, 8.12.2019, Svitavy

O uplynulém víkendu zavítalo družstvo hlineckého céčka na horkou půdu do Svitav. Že bude vskutku horká jsme se brzy přesvědčili:-) Kromě jedné desky měli soupeři výraznou elovou převahu, ale boj to byl vyrovnaný od samého začátku.

Na 2. desce se stalo Jardovi to co asi už každému, šáhl na jinou figuru a udělal tah který nezamýšlel. Bránil se dobře, ale ztrátu dvou pěšců a zcela rozbité levé křídlo se mu ubránit nepodařilo, tedy 0:1.

Na 4. desce hrál výborně Zdeněk. Ze začátku udělal prý hrubku a přišel o střelce. Já si pořád myslím, že to byla skvělá myšlenka, aby otevřel královské křídlo a vyvinul obrovský tlak na krále:-) Figury mu krásně hrály, zatímco soupeř se k vývinu nedostal. Pěknou kombinací pak přešel k matovému útoku a soupeř vynuceně vzdal. 1:1.

Na 3. desce hrál Pepa. Po dvou hodinách stál soupeř o trošku lépe a i přesto nabídl remízu. Pepa ji rozumně přijal. 1:5:1,5.

Na 1. desce jsem hrál já, kapitán domácích těžko rozdýchával, co se stalo na 3. desce a tak trošku frustrovaný mi nabídl remízu. V tu chvíli jsem ji raději přijal, aby nebylo ještě větší dusno:-) 2:2.

Na 5. desce se tedy hrála rozhodující bitva. Jirka šel do koncovky se střelcem a věží, soupeř měl koně a věž. Jirka skvěle využil soupeřova drobného zaváhání a postupným útokem získával lepší pozici. Dalším tahem by pak připravil soupeře o jednoho z pěšců. Soupeř reagoval podáním ruky. Skvělé zvládnuté od Jirky, 3:2 pro Hlinsko.

ŠK Svitavy B
ŠO Hlinsko C
Vodička Martin V K Z 1732 ½ - ½ 1523 Štěrba Bohumír V K Z
Maděra Stanislav Z ZK 1682 1 - 0 1430 Severýn Jaromír Z ZK
Svatoš Zdeněk Z 1652 ½ - ½ 1499 Vacek Josef Z
Jirek Zdeněk Z 1499 0 - 1 1502 Ročňák Zdeněk
Rosenkranz Jindřich 1629 0 - 1 1277 Šulc Jiří

2 - 3

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

, vybojované vítězství odpovědět

Určitě náročný souboj s těžkým soupeřem.Družstvo zaslouží pochvalu! Největší radost mám z toho , že se Zdeněk znovu dostává po šachové pauze znovu do formy.A taky ostatním družstvům hráči C-čka na 1. , 3., a obvzvlášť Jirka na 5.šachovnici ukázeli , že se dá hrát úspěšně i proti šachistům s výraznou ELOvou převahou . Výborný výkon!! 5