Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

5. kolo KPIIz - ŠO Hlinsko B x ŠK Bohemia Pardubice B, 16.12.2018

článek napsal Luboš Stránský ...

Tak se to povedlo! Jedno z hlineckých družstev stihlo vyhrát ještě letos. Po týdnu jsme opět hráli proti Bohemii Pardubice, tentokráte s béčkem. Před zápasem jsem byl trochu skeptický, ale když soupeři, stejně jako my, nedorazili v nejsilnější sestavě, začal jsem tušit, že dnes bychom mohli konečně bodovat.

Ostatní šachovnice jsem moc nesledoval, protože jsem dohrával mezi posledními, tak alespoň postřehy spoluhráčů:

1. š. Zdeněk Roušar - Soupeř mi ve střední hře v rovné pozici nabídl remízu, kterou jsem vzhledem k tomu, že jsme na zadních šachovnicích stáli jasně lépe, přijal.

3. š. Luboš Janda - Partie byla krátká a soupeřovu nabídku na remízu jsem přijal. Důvodem bylo, že jsem předpokládal, když na předních šachovnicích uhrajeme remízový výsledek, tak na zadních šachovnicích máme převahu a získáme tam rozhodující body k výhře. Partii jsem zahájil dámským pěšcem a po soupeřově Jf6 to byla asi následnými tahy nějaká indická hra?

4. š. Milan Londin - Zase s černými jsem se musel od začátku bránit soupeřovým útokům, nakonec jsem stabilizoval pozici a po poziční chybičce jsem přešel do útoku na oslabeného soupeřova krále. Protože jsem měl ale v útoku jen dámu a jezdce, nic mi v pozici nevycházelo. Tak jsem nabídl remízu, kterou soupeř po přemýšlení přijal. Potom mi Zdeněk s Lubošem ukázali pěknou oběť dámy, kterou jsem neviděl a po které bych po několika tazích získal tři pěšce a tím i vítězství. Tak zase jenom remíza.


5. š. Luboš Stránský - Asi už vyhranou partii jsem v časové tísni pokazil.

6. š. Bohouš Štěrba - Mladá soupeřka hrála pozičně skvěle a všechny mé útoky odrazila. Nakonec jsem bránil její silnou kombinaci, jenže jsem přehlédl jinou, silnější. Na závěr jsem si zahrál na myš, leč před kočkou neutekl :-)

8. š. Přemysl Osička - Hrál jsem na osmé šachovnici s černými figurami, soupeřka hrála londýnský systém, brzy jsem zdominoval centrum a posléze získal figuru, od té doby jsem byl vyhraný, mezi tím přijal remízu na první šachovnici pan Roušar a poté i pan Janda. Partii jsem pak hrál asi zhruba 40 minut abych ji dovedl do úspěšného konce.


Ještě prosím Ondru a Honzu o pár slov k jejich hře, ať to máme kompletní. Díky.

SO Hlinsko B
SK Bohemia Pardubice B
Roušar Zdeněk V Z 1882 ½ - ½ 1990 Třasák Ondřej Z
Novotný Ondřej V 1895 1 - 0 1909 Mudruňka Pavel Z
Janda Lubomír Z 1771 ½ - ½ 1840 Mazura Tomáš Z
Londin Milan Z 1689 ½ - ½ 1705 Juchelka Petr Z
Stránský Luboš K Z 1546 0 - 1 1658 Kvapil Petr
Štěrba Bohumír Z 1522 0 - 1 1546 Třasáková Adéla H
Zámečník Jan 1795 1 - 0 1397 Stehlík Pavel
Osička Přemysl 1258 1 - 0 1123 Horáčková Isabela K

4 ½ - 3 ½

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, konečně výhra odpovědět

Po 17 kolech všech hlineckých družstev v této sezoně jsme vybojovali konečně vítězství , když A-čko má na svém kontě jednu hubenou remízu a mládežnické družstvo taky jednu remizu. Věřím ,že to byl jenom počátek úspěchů a v Novém roce těch výher podstatně přibude . Začít bychom mohli hned 6.ledna , kdy A-čko konečně posílí Vojta a pokud se připojí i ostatní hráči základu , mohli bychom vyhrát.

, Gratulace odpovědět

Blahopřeji. Krásný výsledek a odveta za předchozí týden. :-)