Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

3. kolo KPI - ŠO Hlinsko A x TJ CHS Chotěboř B, 25.11.2018, Hlinsko

dodatečný komentář kapitána ...

Když jsem si "odjel" z domácího léčení kašle na půlhodinku povzbudit naše bojovníky, než jsem se stačil zorientovat a zjistil momentální stav, viděl jsem smutného Zdeňka podpisovat partiář svému mladému soupeři. Tím byl daný zatímní celkový stav 3:2 pro nás.
To sice na první pohled vypadalo optimisticky, ale když jsem si prohlédl zbylé tři partie, situace už tak růžová nebyla: Slávkova pozice sice vypadala remizově, ale Ondra měl o kvalitu méně, ale zato aktivnější figury a Jirka měl méně o pěšce, ale pozice nevypadala příliš dobře. Ještě před mým odchodem domů vybojoval Ondra kvalitu zpět, ale měl ještě o pěšce méně, ale zbylé pěšce měl v aktivnější pozici. Tak to vypadalo v nejlepším případě pro nás na remizu, ale spíše jsem to viděl černě. Když mi Slávek poslal kopii zápisu s celkovou remizou, udělal mi radost. Konečně první bod hlineckých družstev v této sezoně. Bohužel trošku hodnotu té remizy snížilo v mých očích dodatečné podrobnější porovnání sestav obou družstev. Chotěbořáci se k nám zachovali více než přátelsky, když doma nechali šachisty základní sestavy od 2. až po 6. šachovnici a hráli s pěticí náhradníků proti naší téměř kompletní sestavě. V  důsledku toho jsme měli na sedmi šachovnicích větší či menší ELOvou převahu. Jen na 7. desce měl Jirkův soupeř mírně vyšší ELO. Z této papírové převahy vytěžili celý bod pouze Vojta na 1. desce a Honza na 8. desce. Bohužel naši 6. a 7. šachovnici partie neudrželi a tak vznikla celková remiza.
Nejvíce mě překvapila prohra Zdeňka s mladým (ještě žákem) Klabenešem (sice nemá vysoké ElO, ale vím, že dokáže potrápit i ještě lepší šachisty než je  Zdeněk a myslím, že v kraji ještě o něm uslyšíme), která asi byla "smolná", jak Zdeněk sám konstatoval, že má asi štěstí v lásce, když má smůlu ve hře. Na závěr bych chtěl pochválit aspoň Ondru Novotného za bojovný výkon v závěru zápasu, kdy zachraňoval celkovou remizu.
V boji o záchranu je důležitý každý bod. Proto apeluji na šachisty základní sestavy, aby si v rámci možnosti připravili šachové volno hlavně na dva důležité termíny, kdy budeme hrát s konkurenty na sestup. Jde o 20.1.2019 a 3.3.2019.
Předpokládám, že ještě někdo z účastníků napíše v komentáři něco k průběhu tohoto zápasu.

SO Hlinsko
TJ CHS Chotebor B
Říha Vojtěch H Z 2175 1 - 0 1955 Jun Rudolf V Z
Baudyš Ondřej Z 2108 ½ - ½ 1941 Sukdolák Radek K Z
Hanus Michal Z 1986 ½ - ½ 1892 Krejčík Tomáš Z ZK
Novotný Ondřej Z 1941 ½ - ½ 1839 Fiala Milan Z
Dvořák Slavomil Z ZK 1913 ½ - ½ 1890 Novotný Tomáš Z
Roušar Zdeněk Z 1909 0 - 1 1603 Klabeneš Petr
Šťulík Jiří Z 1764 0 - 1 1785 Tomek Karel
Zámečník Jan 1805 1 - 0 1487 Pejřimovská Viola Ruby

4 - 4

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.