Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

3. kolo KPIIz - Železné hory x ŠO Hlinsko B, 18.11.2018, Týnec nad Labem

V zastoupení nemocného kapitána Luboše a i jeho zástupce Slávka, který hrál velmi náročnou partii a neměl čas ani energii na sledování ostatních partií si dovoluji napsat stručný komentář k tomuto utkání. Hned na úvod musím přiznat, že tak blízko k prvnímu vítězství některého z hlineckých družstev v této sezoně jsme ještě neměli. A to i přesto, že podobně jako A-čko minulou neděli jsme hráli jen se 4 šachisty základní sestavy. A podobně jako u A-čka se oslabení družstva projevilo na výsledku. Na druhou stranu bych chtěl vyzvednout bojovný výkon náhradníků.

ELOvě byla družstva srovnatelná, když soupeři měli výraznou ELOvou převahu na prvních 5 šachovnicích, naopak naši měli převahu ELO na třech zadních šachovnicích. A zatímco na těch předních šachovnicích jsme udrželi celkovou remizu, když prohrál jen Zdeněk Roušar na první šachovnici (s velmi silným a zkušeným soupeřem) a naopak vyhrál Slávek po supervýkonu, ( kdy porazil ve velmi náročné partii taktéž velmi silného a zkušeného soupeře), zadní šachovnice prohrály, když jediný bod získal Petr Vašek. Bohužel Honza Zámečník, oslabený bolavým kolenem, neudržel slibně rozehranou a skoro přivyhranou partii. Podobně i Jarda Severýn přivyhranou koncovku ztratil špatným propočtem dotahování pěšců. Tyto dva body v celkovém součtu potom chyběly v souboji s konkurentem ze dna tabulky. Když bych měl vyhodnotit remizové partie, všechny měly bojovný charakter, ale nikdo z nás nestál na výhru, naopak Milan Adámek se v závěru zápasu musel bránit snaze jeho mladého talentovaného soupeře při pokusu o výhru ve věžové koncovce, kde měl soupeř pěšce navíc. Já se svým soupeřem jsme poměrně brzy docílili oboustranně ostrou pozici, kde jsme čelili snaze soupeře o útok opakováním tahů-remiza. Díky tomu jsem  mohl sledovat ostatní partie (kromě Petrovy,který skončil dříve) a napsat tento článek. A poslední remizu uhrál po výborném pozičním výkonu Bohouš Štěrba.


Znovu musím konstatovat, že pokud nebudeme nastupovat proti hratelným soupeřům a našim konkurentům na sestup v kompletnější sestavě, a to jak A-čko, tak i B-čko, budeme se pohybovat v závěru tabulky a tím pádem budeme ohrožení sestupem až do konce sezony. Závěrem chci věřit, že bude líp a konečně začnou hlinecká družstva vyhrávat. Snad se v komentáři ozvou i ostatní aktéři utkání.

Zdraví Milan Londin.

Zelezne hory
SO Hlinsko B
Šilar Lubomír K Z 2074 1 - 0 1909 Roušar Zdeněk V Z
Švanda Pavel H Z 2056 0 - 1 1913 Dvořák Slavomil V Z ZK
Jareš Michal H Z 1931 ½ - ½ 1874 Adámek Milan V
Dunajčík Jiří Z 1835 ½ - ½ 1685 Londin Milan Z
Vančura Milan H Z 1617 ½ - ½ 1542 Štěrba Bohumír Z
Tyč Miroslav Z ZK 1701 1 - 0 1805 Zámečník Jan
Nešpůrek Jakub 1252 0 - 1 1476 Vašek Petr
Rožek Jan 1251 1 - 0 1428 Severýn Jaromír

4 ½ - 3 ½

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.