Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

1. kvalifikace KP HD 10 a 12, 10.11.2018, Svitavy

Letošní 1. kvalifikace pro nás byla velmi úspěšná a její výsledky pro nás jsou příslibem pro budoucnost. Po hubenějších minulých letech máme letos 8 nováčků a zatím to vypadá, že je šachy baví. Hned 6 z nich mělo jet na tuto akci, bohužel dva onemocněli a jeden zapomněl :-).

V kategorii HD 10 jsme měli 4 zástupce a nejlépe se vedlo Jirkovi Bouškovi, který smetl své soupeře stylem start-cíl a bez ztráty kytičky vyhrál a zajistil si postup do finále v této kategorii. Výborný suverénní výkon, blahopřeju :-).

Tři nováčci v této kategorii si vedli výborně. Ničeho se nebáli, hráli soustředěně, nespěchali a využívali vše, co se stihli na těch pár tréninzích od začátku roku naučit. Nejvíce bodů posbíral Vojta Machovec, který uhrál solidních 4/7 a na svém prvním turnaji v životě obsadil pěkné 11 místo. Josef Picek a Jakub Žák vybojovali shodně 3/7. Všichni tři kluci jsou velmi šikovní a učenliví a věřím tomu, že mohou v této sezóně pomýšlet na postup do finálové osmičky. Uvidíme, jak se jim bude dařit nadále.

Podrobné výsledky HD 10 jsou tady.

V kategorii HD 12 uhráli David Černý, Jonáš Bouška, Karolína Tichá a Pavel Tichý shodně po 3 bodech ze 7 a o bod méně Hedvika Kafková. Všech pět našich hráčů zaslouží pochvalu za snahu, především ale David a Kája. Oba se v průběhu turnaje snažili poučit z chyb a bylo na nich vidět maximální soustředění. Jonášův výkon byl jako na houpačce. Pokud se věnuje partii naplno, dokáže odehrát výbornou partii a vymyslet velmi zajímavé kombinace. Pavel se zlobil sám na sebe za chyby, které udělal, a myslím si, že to negativně ovlivnilo jeho další partie. Hedvika si zopakovala matování dámou, které ji dělalo ještě donedávna velké problémy, a podařilo se jí nezpatovat. Hedvika hraje velmi pěkně, dokáže soupeře přehrát a pak udělá zbytečnou chybu v koncovce. Prakticky všichni naši šachisté v této kategorii potřebují získat více sebedůvěry a pokud jim vydrží soustředění a snaha, lepší výsledky se dostaví.

Podrobné výsledky HD 12 jsou tu.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.