Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

4. kvalifikační turnaj Krajského přeboru HD 10 a HD12, Česká Třebová, 2.4.2011

Naše nejžhavější "želízka v ohni" - Patrik a Erik - si prosadili, že chtějí jet na Košumberskou věž (i když, kdyby věděli, jak se tam bude čarovat s kategoriemi, asi by se rozhodli jinak), a tak jsem vybrala Marušku, Patrika Peška, Ondru a Petra a vyrazili jsme na poslední kvalifikaci jen v pěti - vyjímečně a po dlouhé době jen jedním autem.

V kategorii HD12 bylo vidět všeobecné potěšení, že "Žejdlík" nedorazil a boje za šachovnicí o jediné prvenství, které Patrik pustil, byly tvrdé :-). Chtěla jsem, aby se Petr konečně projevil a potrénoval před blížícím se MČR školních družstev, ale výsledkem byl z mého pohledu totální propadák. Dokázal vyhrát jen s velmi slabými soupeři, na průměr neměl a silní ho doslova drtili. 17. místo z 27 a 3,5 bodu jsou pro mě velkým zklamáním. Nemůžu se ani utěšovat tím, že by hrál pěkné šachy - nehrál. Dělal hrubky, hrál zbrkle, rychle a naprosto nesoustředěně. No, doufám, že se stane zázrak a začne hrát alespoň tak, jako loni začátkem roku.

V kategorii HD10 to bylo pro mě o moc veselejší. Maruška potvrdila svou vzestupnou formu. Na nejlepší zatím neměla, ale myslím si, že i na ně dojde. Krásné 4. místo ze 16. a 4 body (hrála se všemi ze špičky turnaje); 1. místo mezi dívkami na tomto turnaji a 1. místo v celkovém hodnocení všech čtyř kvalifikací jí přinesly titul Krajské přebornice pro  tuto sezónu. Za odměnu si odvezla hned dva diplomy, věcnou cenu a medaili. Blahopřeji a mám radost, určitě nás svou hrou bude těšit čím dál víc.

Ondrovi se také dařilo, nebyl to jeho nejlepší výkon, ale jeho hra byla velmi slušná, je vidět, že hledá kombinace a snaží se počítat dopředu. Občas se stane, že přehlédne jednoduchý obrat, ale to se jistě brzy zlepší. Uhrál 4 body a vybojoval krásné 6. místo.

Patrik si také nevedl špatně, 3 body a 10. místo. Stále ještě dělá hrubky stylu přehlédnutí figury, vazby a pod., ale je schopen vymyslet zajímavou kombinaci a najít soupeřovo slabé místo. Měl by více hrát s tátou a víc se věnovat diagramům, talent v něm dříme a když bude pracovitý, výsledky budou čím dál lepší.

Celkově jsem odjížděla z turnaje spokojená a v dobré náladě.

Výsledky HD10 jsou tady , výsledky HD12 tu.

Brzy přidám zhodnocení celého KP HD10 + HD12 po všech kvalifikacích, postupy do finále a pod.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.