Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Ostatní turnaje jednotlivců

MČR - Kouty nad Desnou, 10. - 17.3.2018

Komentáře k dosavadnímu průběhu napsali Jasmínka a Kuba :-), ostatní se snad přidají po návratu domů.

MČR VE VÁŽNÝCH PARTIÍCH

Dorazili jsme přesně na oběd tátovým autem. Ubytovali jsme se (pokoje máme naproti sobě) a naobědvali se pofidérního zelí (prý to byla kapusta, ale já tomu říkám pofidérní zelí) a nechutných brambor a lehce oslizlého masa (brr). Následovalo první kolo, Kuba prohrál s nějakým nám neznámým pánem, Vojta podle očekávání vyhrál, Ondra taktéž vyhrál. Já nečekaně zabodovala taky. Na večeři byl kuřecí plátek s bramborovou kaší, což byla oproti obědu nečekaná a vítaná změna. A byl druhý den. Na snídani bylo pečivo s plátkovým sýrem a dvojbarevná nuttela v srdíčkovém provedení. Druhé kolo Ondra vyhrál, Vojta remizoval, já a Kuba jsme však bohužel prohráli. Na oběd byly kuřecí nudličky s žampióny, pórkem a rýží (až na ten pórek to ušlo), na večeři přírodní řízek a šťouchané brambory (po tomto jsme usoudili, že večeře budou tady asi nejlepším jídlem dne). V 19:30 jsme se všichni vydali na přednášku Davida Kaňovského na téma různobarevní střelci. V pondělí neboli třetí den se pořadatelé rozhodli zahltit nás dvěma koly na den. Kuba i já jsme prohráli obě kola, což nás všechny velice zarmoutilo nebo nám to bylo fuk?? Ondra obě kola vyhrál, Vojta dopoledne vyhrál a pak remizoval. Na oběd byly těstoviny s něčím maďarským, což skoro nešlo pozřít (furt ale lepší než v sobotu). A na večeři smažené kuřecí prsíčka s bramborovou kaší, celkem v pohodě. Na přednášku jsem vůbec neměla náladu. V úterý jsme všichni šli na snídani (byl vojenský „trojboj" - vysočina, tvrdý sýr a půlka vařeného vajíčka a jako bonus kobliha), ale jen 3 z nás šli na kolo, protože táta nehraje a já měla volno. Ondra už konečně taky prohrál a naopak poprvé zaslouženě bodoval Kuba, Vojta opět remizoval. Po kole byl špenát (radši pomlčím) s vepřovým (ucházející) a bramborovým knedlíkem (zachraňuje celé jídlo a také jeho estetický vzhled) a po obědě v 16:00 tematická přednáška Richarda Biolka. Na té jsem bohužel nebyla, takže vám nemohu sdělit její fascinující a jistě fantastický obsah. Na večeři pak bylo rizoto (jako ze školní jídelny - ani plusy ani mínusy, prostě poživatelné, ale bez kulinářského zážitku). Ve středu byly na snídani párky (byly dobré) a pak nás čekalo 6. kolo - já po důkladné přípravě zaslouženě s plnou parádou vyhrála, stejně jako Ondra, Kuba tradičně prohrál a Vojta netradičně taky. Na oběd kuřecí prsíčka se sýrovou omáčkou a rýží (tohle byl konečně opravdu kulinářský zážitek, jak má být). Po obědě byl bleskový turnaj, kde byl jen Ondra a uhrál 5,5 bodů z 11 partií. Na večeři bylo vepřové s omáčkou a houskovým knedlíkem ala školní jídelna (ale spíše horší varianta). Tímto končí moje reportáž, která byla mimochodem za trest - měl ji napsat ten, kdo první v 7. kole prohraje a protože Kuba dohrál první, ale zrádně remizoval, zůstalo to bohužel na mně. Byl to opruz, doufám, že Vás to všechny literárně obohatilo.

JML

V pátek jsem prohrál jako první a jediný, takže musím psát reportáž o čtvrtku a pátku. Čtvrtek- ke snídani byla vaječná pomazánka s rohlíkem nebo chlebem. Když jsme se najedli tak jsme šli na sedmé kolo. Vojta s Ondrou vyhráli, Jasmínka prohrála, takže taky psala reportáž a já naštěstí remizoval. K obědu jsme měli mexické kuřecí nudličky s rýží. K večeři byla vepřová plec s dušenou mrkvičkou a hráškem a bramborami. Pátek- k snídani tavený sýr, šunka, plátkový sýr a makový šáteček, když jsme se najedli, tak jsme šli na osmé kolo. Vojta s Ondrou vyhráli a Jasmínka také vyhrála, ale já prohrál, takže jsem musel, jak jste se na začátku dozvěděli, taky psát reportáž. Na oběd byla sekaná s bramborovou kaší. Venku je škaredě a začalo sněžit. Na večeři teprve pudem, takže tímto končí moje reportáž.

Jakub Schmidt

Průběžné výsledky všech kategorií a všech našich borců hlineckých i z rodu Londinů :-) jsou tady. Skvěle se daří Vojtovi v H16, Ondrovi v Openu a Šimonovi ve Fide Openu. Velmi statečně se drží Jasmínka v D14. Za svými schopnostmi zatím zaostává Kuba (že by opět rychlejší ruka než hlava ?)

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.