Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

6. kolo KPI - Ústí nad Orlicí A x Hlinsko A, 21.1.2018, Ústí nad Orlicí

V neděli dne 21.1.2018 zajíždělo naše A-družstvo do Ústí nad Orlicí k zápasu s dosud třetím A-družstvem. Bohužel se mi nepodařilo dát dohromady silnou sestavu. Z první pětky nám chyběli 4 šachisté. A to jakoby nestačilo, tak ani nejlepší náhradníci nemohli nastoupit a tak jsem nastoupil do zápasu i já (z 15. místa soupisky) a od pokuty za neobsazení šachovnice nás zachraňovala Maruška (z 19. místa soupisky), kterou se mi povedlo zajistit až v sobotu dopoledne. To všechno zároveň s velkým posunem desek mělo za následek, že jsme v utkání rozhodně nebyli favority.
Asi po hodině hry Maruška neuhlídala  po nešťastné velké rošádě útok soupeře na slabinu a2 a poté se zbortila celá obrana. Když jsem od vedlejšího stolu zaslechl pana Volfa, který oznámil mat druhým tahem, mrkl jsem vedle a skutečně tam byl. Maruška si to pro jistotu ještě nechala ukázat. Prohrávali jsme 0:1.
Na zbylých  šachovnicích ovšem probíhaly líté boje. Ještě po třech hodinách hry to nevypadalo pro družstvo špatně. Na 1. šachovnici Jirka Tůma srovnal s černými s IM Beilem hry a hledal slabiny sopeřova postavení. Na 2. i 3. šachovnici měli naši Zdeněk Roušar i Milan Adámek o něco lepší pozici, na 4. šachovnici stál Ruda Jun stál taky lépe. I Slávek Dvořák nestál špatně a Ondra Novotný měl značnou prostorovou převahu a hledal, jak by ji uplatnil. Já jsem s černými bránil úspěšně dámský gambit poloslovanskou obranou, ale byl jsem pod tlakem bílých figur. Soupeř měl na d5 centrálního izolovaného pěšce, já krytého  pěšce e4. Po dvojúderu soupeřovou De2 jsem sice ztratil pěšce na h4, ale naopak získal pěšce d5, a protože se mi povedlo eliminovat následný útok dámou, navíc jsem zahrál jezdcem výborný tah s napadením dámy, po kterém jsem po vynucených výměnách věží získal zpět pěšce (na a2). Vznikla remizová pozice, kde jsem měl trošku lepší pěšcovou strukturu, ale když mi soupeř nabídl remizu, rád jsem ji přijal. Předtím ještě stačil bohužel udělat nějakou větší chybu Milan Adámek, takže jsme prohrávali už 0,5:2,5. Potom se na první šachovnici soupeři dohodli, že pozici neumí vyhrát ani jeden z nich. Takže už 1:3. Bohužel se následně povedlo v časové tísni panu Holáskovi "chytit" střelce Zdeňka Roušara. Ty časové tísně se ukazují jako nešťastné pro naše barvy, potože jak Slávek, tak i Ondra neudrželi pěkně rozehrané partie a byli donuceni kapitulovat. Tak aspoň o korekci nepříznivého výsledku se pokusil Ruda, což se mu nakonec ve věžové koncovce s pěšcem navíc povedlo. Nakonec výsledk 2:6 je vzhledem k sestavě přijatelný (ne ale vzhledem k průběhu zápasu, kde bych řekl, že jsme měli tentokrát opravdu smůlu). Doufám, že ostatní aktéři se ke svým partím vyjádří v komentáři.

SK Usti nad Orlici A
SO Hlinsko
Beil Zdeněk H Z 2206 ½ - ½ 2272 Tůma Jiří H Z
Holásek Pavel Z 2118 1 - 0 1930 Roušar Zdeněk Z
Grundman Václav Z 1999 1 - 0 1880 Adámek Milan Z
Mareš Jan Z 1979 0 - 1 2006 Jun Rudolf H Z
Daniel Jiří H Z 1963 1 - 0 1956 Dvořák Slavomil
Netušil Jakub 1995 1 - 0 1708 Novotný Ondřej
Kalousek Vladimír 2051 ½ - ½ 1724 Londin Milan
Volf Jaroslav 1993 1 - 0 1391 Vašková Marie

6 - 2

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.