Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

6. kolo KPIIz - Hlinsko B x Chotěboř B, 14.1.2018

V neděli 14.1.2018 k nám zavítalo vedoucí družstvo KPII západ - Chotěboř B. Naše družstvo se zdatného soupeře nezaleklo, přestože hrálo jen se 4 hráči základní sestavy a 4 náhradníky. Zhruba po třech hodinách hry se rodilo překvapení : vedli jsme 3:1 (po remizách Luboše Jandy a Honzy Zámečníka a výhrách Ondry Novotného a autora článku) a na zbylých šachovnicích byly pozice remizové, spíše o něco málo lepší pro naše barvy. Bohužel s přibývajícím časem se  našim nedařilo většinou v časové tísni najít nejlepší tahy a postupně se naše pozice začaly zhoršovat. Hynek Vojanec, ač měl pěšce navíc, dal nabídku remizy, protože soupeři se podařilo dostat pěšce na druhou řadu a byl tzv. nezničitelný. Soupeř po čtvrthodinovém přemýšlení přijal. Potom se v koncovce podařilo otočit partii po hrubce Petra Vaška v koncovce (po předtím Petrem výborně vedené partii) jeho soupeři na 8. šachovnici a Petr musel kapitulovat. Na 1. šachovnici nemocí oslabený Zdeněk  Roušar s pěšcem navíc pod tlakem soupeřovy dvojice střelců v pozici, kdy byli oba soupeři nuceni opakovat tahy, nabídl soupeři remizu, kterou soupeř po krátkém přemýšlení přijal.
Po pěti hodinách hry byl stav 4:3 pro nás a hrála se poslední partie. Slávek v oboustrané časové tísni bojoval o " život", aby nějak vyeliminoval dva volné středové pěšce, zoufale zaútočil na královském křídle. Soupeř jeho útok odrazil a vzhledem k nevýhodné struktuře pěšců při přechodu do koncovky musel Slávek kapitulovat.
Bylo dokonáno - asi spravedlivá remíza 4:4, i když po po třech hodinách hry to vypadalo na naši výhru.
A posun desek určitě významně ovlivnil výsledek.
Přesto výsledek považuji za úspěch, protože je to první bodová ztráta Chotěbořských a polovinu našeho družstva tvořili náhradníci (humorná poznámka - asi máme dobré náhradníky :-):-D).


Jako bonus přidávám vyjádření aktérů ke své partii :

1. šachovnice - Zdeněk Roušar - v zahájení jsem soupeře docela přehrál. Ve střední hře jsem nenašel vyhrávající pokračování a tak jsem se spokojil s koncovkou s jedním pěšcem více. Bohužel ta se vyhrát nedala.


2. šachovnice - Slávek Dvořák - Bílý měl mírnou převahu pěšců v centru, kterou v koncovce přetěžil v bod.
3. šachovnice - Ondra Novotný - Již po pár prvních tazích mě soupeř utlačoval pěšci na královském křídle, kde jsem měl udělanou rošádu. Naštěstí jsem se z toho doslova vykousal a po chybě soupeře dokonce ještě získal kvalitu, kterou jsem v koncovce využil v můj prospěch.

4. šachovnice - Luboš Janda - Oba jsme hráli rychle a brzo vyměnili těžké figury. Ve 20. tahu zůstala jasně remízová pozice s lehkými figurami. Shodli jsme se , že nemá cenu v partii pokračovat a na můj návrh soupeř přijal remízu. Hrál se dámský gambit.

5. šachovnice - Hynek Vojanec - S hráčem s vysokým ELem jsem udržel rovnou pozici až do koncovky.

6. šachovnice - Honza Zámečník - Dámský gambit, ve kterém měl bílý mírnou převahu, jsem vyrovnal. Koncovka s nestejnými střelci - remis.

7. šachovnice - Milan Londin - mladá soupeřka Viola Ruby Pejřimovská v sicilské obraně kladla mému útoku na krále při oboustraně malých rošádách velký odpor a musel jsem dávat dobrý pozor, abych při mých postouplých pěšcích a tím odkrytém králi nepustil soupeřku k protiútoku. Nakonec se mi povedlo manévry mých figur přinutit soupeřku k odkrytí krále, při kterém jsem získal materiál. Následně pak soupeřka v těžké pozici udělala hrubku a dostala mat.

8. šachovnice - Petr Vašek - Ve střední hře jsem přehlédl zisk figury a soupeř mě pak přehrál v remizové koncovce.

SO Hlinsko B
TJ CHS Chotebor B
Roušar Zdeněk V Z 1930 ½ - ½ 1970 Petrus Luděk V Z
Dvořák Slavomil Z 1956 0 - 1 1899 Krejčík Tomáš Z
Novotný Ondřej Z 1708 1 - 0 1971 Sukdolák Radek Z
Janda Lubomír Z 1770 ½ - ½ 1852 Fiala Milan Z
Vojanec Hynek Z 1637 ½ - ½ 1915 Novotný Tomáš Z
Zámečník Jan 1841 ½ - ½ 1767 Tomek Karel
Londin Milan 1724 1 - 0 1414 Pejřimovská Viola Ruby
Vašek Petr 1458 0 - 1 1663 Michal Milan

4 - 4

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.