Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

2. kvalifikace HD10 + 12, Ústí nad Orlicí, 9.12.2017 aneb Jirka jede ! :-)

Protože jsem na kvalifikaci nebyla (a přiznám se, že jsem si velmi ráda pospala ), napíšu jen to, co "vidím" ve výsledcích ... Třeba mě Jirka doplní podrobnostmi z akce samotné. Každopádně díky za spolehlivé svezení a vedení dětí :-).

V HD 12 hraje v této sezóně za nás jen Martin a Jonáš. Ostatní už jsou "staří" a nebo dávají bohužel přednost fotbalu (je velká škoda, že Matyáš nehraje, talent má). Martin splnil svou roli na jedničku a uhrál solidních 6 bodů ze sedmi. Prohrál jen s Lukášem Nejedlým a protože jsem partii neviděla, nebudu hodnotit. Každopádně pěkné třetí místo a o krok blíže k postupu do finále. Blahopřeju !

Statečně se s vyšší kategorií pere Jonáš, uhrál tři body a to se počítá.

V HD 10 mi tentokrát udělali velkou radost oba hráči. Jirku jsem zkusila namotivovat k ještě většímu nasazení slíbenou odměnou a on si ji plně zasloužil :-). Opět ukázal jakou chuť do hry, zápal a bystrost ve svých teprve šesti letech má a kvalifikaci vyhrál a vybojoval postup do květnového finále - paráda ! Je vidět, že pilný trénink a chuť učit se se vyplácí. Další kvalifikaci si Jirka může zahrát o kategorii výše a poměřit síly i se staršími a zkušenějšími šachisty. Až Jirka zpomalí, velmi ráda ho nechám zahrát i za družstva mezi dospělými.

Skvěle se vedlo i Davidovi, už na tréninku je v poslední době vidět zlepšení a více bojovnosti a 4,5 bodu ze 7 a osmé místo je super ! Do finále postupuje nejlepších 8 z kvalifikací a David ukázal, že i on může promluvit do celkového pořadí.

Celkově pro nás úspěšná kvalifikace a pochvala všem čtyřem hráčům. Jen tak dále :-)