Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

3. kolo KSz a KPI - Hlinsko C x Miřetice a Hlinsko A x Polabiny E

Nedělní zápasy: supervýsledek A-čka a fiasko C-čka

Když jsem v neděli po půl deváté kráčel k DDM, byl jsem dobře naladěn a věřil jsem, že by nám mohlo vyjít něco podobného, jako v prvním kole. Vyšlo to jenom u A-čka, které porazilo Polabiny E vysoko 6,5:1,5. Naopak C-čko, ač kapitánka Janka dala dohromady slušnou sestavu, nesplnilo očekávání a dostalo od Miřetičáků náklad 1:4.
Nejprve se zmíním o tom horším, tedy o prohře, také proto, že začla o 1 hod. spíše a také proto, že jsem se sám svou prohrou na té pohromě podílel :
1. šachovnice: Londin-Janoušek Petr - hned v zahájení jsem doplatil na soupeřovu přípravu a během pár tahu jsem ztratil pěšce, bohužel jsem ani v dalším průběhu partie nedokázal nic kloudného vymyslet i proto, že mě soupeř k ničemu nepustil a partii dovedl k zisku bodu:0:1
2. šachovnice: Vojanec-Janoušek L. - vyrovnaná partie, kde dali soupeři remizu za stavu 0:3. :0,5
3. šachovnice: Ročňák -Kůs M. - Míša vzdal svou partii skoro zároveň se mnou, po hrubé chybě:0:1
4. šachovnice: Neuman-Šebek M. - pokud jsem měl možnost občas něco vidět, byla to partie plná chybiček na obou stranách, v závěru souboj věže se dvěma Michalovými jezdci a pár pěšci na obou stranách, nakonec jako poslední partie po nereálném tahu, (který byl reklamován, by sice Michal získal soupeřovu věž, ale ztratil by posléze posledního pěšce, takže by mu nezůstal matící materiál)", dali soupeři za remizu (asi spravedlivou): 0,5
5. šachovnice: P.Říha-Samková P. - Pavel rozehrál partii pěkně, aktivně a když jsem chodil kolem, viděl jsem několik vyhrávajících tahů, které Pavel bohužel nezahrál (možná se mýlím,protože jsem v ten den měl  šachovou "vlčí mlhu", o čemž svědčí i má partie), bohužel potom asi Pavel chyboval a prohrál (to už jsem neviděl): 0:1
Co dodat: i když jsme papírově měli min. remizovat, tři aktéři prohráli. Když jsem se nad tím zamyslel, slabý výkon těch poražených mohla zavinit i ta skutečnost, že všichni hráli první zápas za družstva v sezoně. Konkrétně v mém případě ještě navíc i to, že jsem sehrál několik rapidových turnajů a nedokázal jsem se oprostit od rychlé rapidové hry a koncentrovaně propočítávat varianty. Zbývá nám doufat, že příští zápasy už budou úspěšnější.

SO Hlinsko C
NOPO Miretice
Londin Milan Z 1744 0 - 1 1578 Janoušek Petr Z
Vojanec Hynek Z 1656 ½ - ½ 1473 Janoušek Ladislav Z
Ročňák Michal 1472 0 - 1 1498 Kůs Miroslav Z
Neumann Michal 1284 ½ - ½ 1342 Šebek Miroslav Z
Říha Pavel 0 0 - 1 1276 Samková Pavla

1 - 4


A teď k tomu příjemnějšímu, A-čko vyhrálo s Polabinami E  6,5:1.5 !!!
Týden před zápasem to ještě vypadalo, že budeme hrát opět komplet, jako v 1. kole. Bohužel mi potom Michal Hanus omluvil Mirka Pavlíčka (hrál 1.ligu), potom následně sám zatelefonoval v sobotu, že se léčí doma s horečkami. Takže jsme nastupovali oslabení o dva hráče základu. Družstvo se dvěma náhradníky  zvládlo utkání výborně.
Přitom Zdeněk Roušar hrál s bolestí zubů a pomáhal si tlumícími léky proti bolesti. Tak když  mu soupeř nabídl remizu, a konzultoval to se mnou, schválil jsem s ohledem na uvedené skutečnosti remizu, aniž bych se podíval na jeho pozici. Další dvě nabídky dostali Ruda Jun a Jirka Tůma téměř současně, ale oba se ještě cítili na boj o výhru, tak jsem odsouhlasil pokračování. Oba pokračovali v brilantní hře, Jirka chytil soupeři zatoulanou věž,  Ruda nám předvedl, jak se hraje koncovka dvou jezdců proti věži. Potom Vojta Říha na 1. šachovnici získal napřed pěknou kombinací kvalitu, aby ji v dalším průběhu hry uplatnil k velkému tlaku svých figur a parádnímu závěru, kdy si soupeř mohl vybrat mezi ztrátou dámy nebo jedním ze dvou matů. Takže raději podepsal partiář. Se svou výhrou následoval Milan Adámek, který pro změnu využil lepší pozice a vzdáleného pěšce .
Zápas byl rozhodnut, vedli jsme 4,5:0,5.
Možná i proto dali Slávek Dvořák  i Ondra Novotný partii za remízu, čemuž byl rád hlavně Slávek, protože měl dosti nevýhodnou pozici. Naopak Ondrův soupeř si oddychl, protože jeho pozice nebyla moc dobrá. Hrála se poslední partie, kde na 3.šachovnici odolával mladý soupeř  tlaku Ondry Baudyše, když předtím v průběhu hry občas i převzal iniciativu. Pozice vypadala remizově, ale Ondra mazácky a doslova "mazaně" svým lavírováním nakonec svého soupeře přehrál. Takže konečný výsledek jako v prvním kole, 6,5:1,5 a nikdo z našich neprohrál. Výborně !!! Jako kapitán děkuji všem šachistům za výborný výkon.
Byl bych rád, kdyby se aktéři obou zápasů vyjádřili v komentářích ze svých osobních pocitů.

SO Hlinsko
2222 SK Polabiny E
Říha Vojtěch Z 2028 1 - 0 2058 Vávra Radim H Z
Tůma Jiří H Z 2264 1 - 0 2002 Szücs Matyáš Z
Baudyš Ondřej Z 2235 1 - 0 1883 Jareš Michal Z
Roušar Zdeněk Z 1952 ½ - ½ 1924 Bělohlav Jan Z
Adámek Milan Z 1874 1 - 0 1888 Škroch Martin Z
Jun Rudolf H Z 1933 1 - 0 1729 Ret Adam Josef Z
Dvořák Slavomil 1950 ½ - ½ 1628 Jiroušek Jan
Novotný Ondřej 1707 ½ - ½ 1445 Kvapil Pavel

6 ½ - 1 ½

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.