Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

3. kolo KPIIz - Heřmanův Městec - Hlinsko "B"

Článek napsal Ondra Baudyš - díky :-)

Úspěch Hlinska „B" v Heřmanově Městci.

Hlinsko „B" zavítalo v neděli do Heřmanova Městce, loňského účastníka KP I.

Sestava byla velmi solidní. Baudyš Ondřej, Hájek Jiří, Roušar Zdeněk, Dvořák Slávek, Novotný Ondra, Janda Luboš, Zámečník Jan, Stránský Luboš. Luboš Janda a Zdeněk Roušar odřídili spolehlivě auta. Zdeněk si dal objížďku s nabíráním Jirky a Ondry Novotného.

Soupeř nastoupil v poměrně dobré sestavě jen se dvěma náhradníky. Pikantní byla účast hráče F. Konráda na straně Heřmanova Městce. Loni pomohl Hlinsku „A" k postupu do KP I. Minulý týden porazil našeho hráče v Zaječicích právě v KP I. Po jeho boku v Zaječicích hrál proti našemu Áčku Jirka Hájek, který ale o týden později nastoupil za naše Béčko... :-)

Zápas se od začátku vyvíjel v náš prospěch. Neviděl jsem nikoho ohroženého a kandidátem na první bod byl Luboš Janda, který získal kvalitu hned na začátku střední hry.

Postupně jsme ale skórovali následovně.

O. Baudyš - 1:0 ... soupeř se rozeběhl na královském křídle, ale došel mu dech a v horší pozici zahrál blundr, který byl hned proměněn v první bod pro Hlinsko.

O. Novotný - 2:0 ... soupeř nebyl nijak přehnaně ambiciózní. Ondra ve vhodnou chvíli sebral nabízejícího se pěšce. Soupeřovu protiaktivitu ustál a v koncovce si počínal mnohem lépe.

J. Hájek - 3:0 ... čistá partie. Soupeř byl přehrán a jeho snaha o útok na královském křídle skončila rychlým fiaskem.

L. Janda - 4:0 ... Luboš získal kvalitu, pak správně vyměnil figurky, ale potřebné otevření hry, aby vynikla síla jeho věže se mu nepodařila snadno. Až nakonec ve spolupráci se soupeřem.

Z. Roušar - 4,5-0,5 ... soupeř nabídl Zdeňkovi remízu. Zdeněk by asi klidně hrál dál, ale týmově to vzal na jistotu a zapsali jsme potřebných 4,5 bodu k vítězství.

J. Zámečník - 5-1 ... soupeře hezky černými přehrál, ale pak místo aby sklízel plody, tak přehlédl soupeřův protitah a znechucen vývojem skončil v remízovém přístavu.

S. Dvořák - 5,5-1,5 ... soupeře Konráda krásně přehrál, získal kvalitu, jejíž realizace byla obtížná. Oba soupeři hráli velmi urputně. Slávek se nakonec rozhodl pro přechod do věžové koncovky, ale z mnoha možností si vybral nakonec remízovou variantu a skončil po velkém boji ve věčném šachu.

L. Stránský - 6,5-1,5 ... závěr partie jsem neviděl. Opouštěl jsem ji jako jasně remízovou a nechápu, jak ji Luboš mohl vyhrát. V průběhu partie byl několikrát krůček od rozhodující výhody či přímo jasné výhry, které se v závěru dočkal.

Nakonec tedy debakl pro soupeře a první výhra pro tým Hlinska „B". Doufám, že další budou následovat. Díky všem za skvělý zápas. Těším se na další.

O. Baudyš

Jiskra Hermanuv Mestec
SO Hlinsko B
Müller Petr Z 1893 0 - 1 2219 Baudyš Ondřej V Z
Přibyl Jiří Z 1863 0 - 1 2066 Hájek Jiří H Z
Honek Jan Z 1820 ½ - ½ 1946 Roušar Zdeněk V Z
Konrád František H Z 1828 ½ - ½ 1952 Dvořák Slavomil Z
Štolfa Jaroslav Z 1750 0 - 1 1704 Novotný Ondřej Z
Klouček Jindřich Z 1620 0 - 1 1776 Janda Lubomír Z
Urválek Michal Z 1488 ½ - ½ 1843 Zámečník Jan
Sedlák Petr 1441 0 - 1 1548 Stránský Luboš

1 ½ - 6 ½

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, POchvala odpovědět

Nečekaně vysoká výhra.Je i u B-čka vidět,že když se nastoupí v dobré sestavě,projeví se to na výborném výsledku.Proto přeji kapitánům,aby se jim dařilo zajistit co nejsilnější sestavy.