Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

1. kvalifikace HD12, Lanškroun, 5.11.2016

V sobotu 5.11. začal opět krajský přebor jednotlivců našich dětí. Jako obvykle začínali ti mladší, takže jsme vyrazili do Lanškrouna s počtem 3 dětí, těch starších z těchto dvou kategorií. Zúčastnili se tedy Matyáš Klapka, Adam Zelenka, a Martin Pešek. Turnaj se rozběhl nějak normálně, naše děti nepatřily k favoritům kvalifikace, ale mohly nemile zaskočit kohokoliv ze startovního pole. Po cestě jsem jim kladl na srdce, že se tam nemusí nikoho bát, že každý je k poražení. Naše děti nehrály ze začátku špatně, nicméně pak přišly hloupé ztráty a prohry, takže se pohybovaly zhruba ve druhé polovině startovního pole. Z našich hrál nejhezčí šachy asi Adam Zelenka, který nám pomalu dospívá. Může to být tím, že je ze zúčastněných dětí nejstarší, ale v jeho hře jsou již vidět trochu hlubší myšlenky, než jsme byli zvyklí u něj vídat dříve a jeho šachy začínají nabírat lesku. Matyáš nehrál špatně, ale na něm byl vidět herní výpadek, který má. Nutno říci že naše největší naděje, Martin Pešek se výsledkově v této sezóně velice těžce hledá. Bohužel se mu nevyhýbají nejrůznější nemoci, které se silně odráží ve kvalitě jeho výkonu. Zázrak se během turnaje nestal, a tak naši svěřenci se neprobojovali na bodované příčky, jak jsme u nich zvyklí. Nejlépe se umístil nakonec Martin ( 15. 4b.), za ním Adam Zelenka (21. 3,5b.), a pak Matyáš Klapka (26. 3b.) Aby zpráva byla úplná kategorii H12 vyhrál Brožka Karel, ze Zaječic se 100% ziskem 7 bodů. Pro mne byly největším překvapením tohoto turnaje děvčata z Pardubic a Chotěboře, která hrála velice pěkně, a míchala pořadím na čelních příčkách celého turnaje.