Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

6. kolo KSZ - finále A - ŠK Rapid Pardubice "G" x ŠO Hlinsko "B"

Předposlední kolo a radost pro Hlinsko ...

V neděli 20.3.2016 jsme zajížděli do Pardubic na předposlední kolo A Finále KS Západ. Při nominaci došlo bohužel mým nedopatřením ke komplikaci, když z adres na mejlu vypadly adresy Ondry, Romana a Luboše Štorka. Když jsem v sobotu před zápasem urgoval potvrzení účasti, ozval se Ondra, že nic nedostal a že už má jiný program. Tak když jsem si v odeslaných mejlech ověřil, že má pravdu, zavolal jsem Romanovi, který naštěstí potvrdil účast a taktéž Luboš Štorek potvrdil ochotu jistit sestavu doma a zajistil jsem místo Ondry Slávka, který ochotně zaskočil. Taktéž kapitán soupeřů měl problémy se zajištěním sestavy, když ze základní sestavy mu zbyli jen dva šachisté a musel postavit i posledního náhradníka. Tak jsme se do toho pustili a v krátké chvíli jsem já a Roman získali po bodu a družstvo vedlo 2:0.
Další průběh byl ale složitější. Vojta měl ze zahájení s černými figurami dosti těžkou pozici, která se mi moc nelíbila, ale na to jsem u Vojty zvyklý, že takové pozice s chutí otáčí ke svému prospěchu a nakonec vyhrává. Slávek s bílými figurami stál trošku lépe, ale do výhry bylo ještě daleko. Nejlépe stál na 5. šachovnici Luboš Stránský, měl pěšce navíc a tam jsem už věřil, že uhraje rozhodující třetí bod. Bohužel podcenil pěšcový průlom soupeře a za proniklého pěšce na 7. řadu musel dát svého střelce a přestože měl nějaké pěšce navíc, musel bojovat s figurou míň o "holý život". Mezitím zaútočil Slávek a soupeř, místo aby našel obranu, se tak vyděsil, že udělal chybu a po chvíli partii vzdal. To už také na páté desce partie "plná omylů" spěla ke svému konci, když Luboš se nejen bez figury ubránil, ale naopak ještě využil nezkušenost soupeře a s pomocí svých pěšců nakonec dokázal vyhrát.
Přes nedostatek zkušeností díky velké bojovnosti a dobré psychické odolnosti sklízel gratulace.
Vedli jsme 4:0 a hrála se poslední partie. Musím přiznat, že tam bylo plno kombinací, obětí, vazeb a matových hrozeb na obou stranách, my přihlížející jsme některé tahy ani plně nechápali, až došlo k rozuzlení a Vojtův soupeř nás bohužel přesvědčil, že v pozici s ohňostrojem kombinací počítal o jeden tah dál než Vojta i diváci a Vojta musel podepsat partiář. Ale vyhráli jsme 4:1 a protože náš největší konkurent Rapid F prohrál s Chrudimí, již nás ani po posledním kole nemůže dostihnout, stali jsme se již dnes vítězi A Finále Krajské soutěže Západ a vybojovali si tak postup do KPII z 1.místa. Hurááá!!!!
Děkuji touto cestou všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli hráčsky, ale i všem, kteří nám fandili.

ŠK Rapid Pardubice G ŠO Hlinsko B
Hon Jiří 1791F 1 - 0 1939F Říha Vojtěch (V)
Joukl Jakub (V) 1605F 0 - 1 1862F Dvořák Slavomil (V)
Brož Dominik
0 - 1 1767F Londin Milan
Švanda Jan
0 - 1 1649F Pešek Roman
Svoboda David 1190N 0 - 1
Stránský Luboš

1 : 4

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Gratulace odpovědět

Gratuluju k vítězství v soutěži. A postupu.
Milan

odpověděl(a)

Děkuji za gratulaci jako kapitán jménem celého družstva.Musím zvlášť vyzvednout hlavní podíl na postupu Volným hráčům Vojtovi,Slávkovi a Hynkovi,kteří vedle startu za A-družstvo ještě obětavě pomohli B-čku.Obávám se,že bez jejich pomoci by byl s postupem problém,síla soupeřů byla i v této nejnižší soutěži hlavně na předních deskách vysoká.Ale i ostatní bojovali výtečně!