Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

7. kolo KSZB - ŠO Hlinsko "B" x Sokol Krucemburk, 31.1.2016, Hlinsko

Před zahájením zápasu nás bylo 6, protože Luboš Štorek splnil slib, že bude jistit kompletnost mužstva pro nějakou nepředvídanou neúčast z nominovaných šachistů. Touto cestou mu děkuji za obětavost, ale i za povzbuzování během zápasu. Věřím, že si zápas užili i jako diváci spolu s Hynkem Vojancem, který nás také přišel povzbudit.
Po vyrovnaném souboji základních sestav je výsledek lichotivější pro nás, než byl skutečný průběh zápasu. Nebyla to zdaleka tak jednoznačná záležitost, jak by se mohlo zdát. Soupeři kladli značný odpor a až po 2 hodinách hry získali naši Slávek na 2. a Roman na 5. šachovnici pěšce. Ale o život bojoval Ondra, kterého soupeř bílými figurami tlačil a i Vojta měl pěšce míň a pro mě dosti podezřelou pozici (ale u něj si už na to zvykám, že takové pozice dokáže vyhrávat). A já jsem se svým soupeřem bojoval o políčka hlavně pro 4 koně. Po další hodině už měl Roman tři pěšce navíc, Ondrovi nabídl soupeř remízu, protože neviděl cestu k výhře a protože Ondra na tom byl podobně, remizu přijal. Já  po vynucené výměně jednoho páru koňů ztratil poziční výhodu a musel jsem začít bránit tlak soupeře na d-slouci. Ani soupeř však neuměl získat vyhrávající výhodu. Když jsem ve volné chvíli prošel šachovnice, a zjistil, že Roman to už snad nemůže nevyhrát, Vojta srovnal hry a začal rozvíjet slibný útok a Slávek s aktivní dvojicí střelců a "umrtveným" koněm soupeře sice odevzdal pěšce, kterého měl navíc, ale měl už také přivyhrané postavení, nabídl jsem v zablokované pozici soupeři remizu, kterou soupeř přijal. Krátce potom Romanův soupeř po další ztrátě koně partii vzdal.
Vedli jsme 2:1, ale dvě partie se ještě hrály. Vojta na šachovnici doslova kouzlil a soupeř nebyl schopen odolat všem hrozbám (hrozil dušeným matem, postavením dámy na a8 atd.) a nakonec mu prohnal krále tak, že tah před vynuceným matem vzdal. Vedli jsme 3:1 a zápas byl rozhodnut.
Ze Slávka spadla zodpovědnost za výsledek zápasu a začal na šachovnici předvádět co umí. Najednou to byl takový koncert jeho figur, že soupeři nezbylo po všech hrozbách vzdát a ukončit trápení. Vyhráli jsme 4:1 a tím i celou základní část Krajské soutěže Západ B.
Děkuji touto cestou všem, kdo se na tomto úspěchu podíleli výbornými výkony. Na postup do KPII nám chybí ještě ujít pěkný kus cesty. Porazit aspoň dvě družstva z Pardubické skupiny KS Západ A a neprohrát více než jeden zápas, což by mělo stačit na druhé postupové místo. Doufám, že se bude i nadále dařit. Až obdržím rozpis s finálovými koly, včas vám ho rozešlu, abyste si mohli napánovat šachové dny.

ŠO Hlinsko B Sokol Krucemburk
Říha Vojtěch (V) 1904F 1 - 0 1677F Lacina Marek
Dvořák Slavomil (V) 1856F 1 - 0 1526N Kafka Roman
Londin Milan 1772F ½ - ½ 1762F Michal Milan (H)
Novotný Ondřej 1417F ½ - ½ 1609F Kačor Petr
Pešek Roman 1643N 1 - 0 1354N Hrančík Jaroslav

4 : 1

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.