Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

5. kolo KSZ - ŠO Hlinsko "B" x NOPO Miřetice, Hlinsko, 13.12.2015

V neděli jsme odehráli 5.kolo KS Západ B v Hlinsku s Miřeticemi. Byl to sice souboj prvního s posledním, ale na šachovnicích tomu nic nenasvědčovalo a dlouho to vypadalo na nejasný výsledek. Asi nám chyběla opora družstva Slávek, kterého jsem uvolnil pro nějaké soukromé problémy. A nakonec přiznal i  kapitán soupeřů, že je připravil speciálně na nás bývalý platný reprezentant našeho oddílu Pepík Vařejčko, který v současné době hraje v KPI za Zaječice. A připravil je dobře, protože na 1.,2.,a 4 šachovnici neprohráli s papírově silnějšími soupeři. Kromě 5. šachovnice, kde se hrála od začátku oboustraně ostrá a riskantní partie, až do 11 hod. stáli bílí mírně aktivněji a černí se snažili dostat z pasivity.

Na 5. šachovnici během hry ztratil Luboš Štorek sice figuru, ale zato měl v důsledku výborné poziční hry takové rozmístění svých figur a pěšců, že soupeř měl dočasně zcela umrtvené všechny 3 figury dámského křídla v základním postavení a postupně tlačil soupeře a nedovoloval mu ty tři figury rozehrát. Ale situace byla dvojsečná a i když jsem věřil,že se to Lubošovi povede vyhrát, jistotu jsem neměl, že se soupeř v průběhu hry neuvolní a neuplatní výhodu figury.
Ale první výhru uplatnil na 3. šachovnici Ondra Novotný s bílýma, který soupeře dotlačil až do pozice, která se už nedala držet. To bylo někdy kolem půl dvanácté.
V tu dobu jsem se jakž takž vymanil s černými figurami  z tlaku soupeře, ale v pozici jsem cestu k výhře neviděl. To si zřejmě uvědomil i soupeř a nabídl mi remizu. Protože jsem měl asi o 20 minut lepší čas, obešel jsem zbylé partie a na jasnou výhru družstva to ještě nevypadalo. Tak jsem ještě chvilku chtěl vyčkat, jestli se to někde" nevyvrbí".
A skutečně po zablokování pozice pěšci soupeř Petra Vaška nabídl remizu a Petr přijal a hned nato" utrápil" soupeře Luboš Štorek. To už mi vycházelo, že pokud přijmu remizu, pojistím družstvu třetí vítězný bod. Proto jsem remizu přijal a po chvíli i Vojta neviděl nějakou cestu k výhře a domluvil se se soupeřem na remize.
Tak nám i po tomto kole zůstala reálná šance na postup do finále a první místo v tabulce. Děkuji všem účastníkům zápasu za zodpovědný výkon.

ŠO Hlinsko B NOPO Miřetice
Říha Vojtěch (V) 1918F ½ - ½ 1524F Janoušek Petr
Londin Milan 1778F ½ - ½ 1558F Janoušek Ladislav
Novotný Ondřej 1431F 1 - 0 1486N Šebek Miroslav
Vašek Petr 1472F ½ - ½ 1351N Kůs Miroslav
Štorek Luboš 1626F 1 - 0 1250N Štěnička Michal (H)

:

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.