Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

3. kolo KSZ - TJ Sokol Krouna x ŠO Hlinsko C, Krouna, 15.11.2015

Deštivou sobotu 15.11. 2015 zavítali hráči hlineckého "C" na horkou půdu do Krouny. Jelikož se domácí trousili až na devátou, mohli jsme si prohlédnout zázemí radnice a pak i jednací síň, v které se lehce po deváté začalo hrát. Partie se hrály svižně, jen jedna se zas protáhla až do půl třetí. Kdo se loudal, nemusím snad říkat, proto taky píšu za trest článekJ

Teď už k samotné hře, co jsem postřehl a jak končila hra na jednotlivých deskách.

Na třetí desce hrál Zdeněk Ročňák s bílými, snažil se vynutit si tlak, hnal pěšce dopředu, ale soupeř zřejmě dobře reagoval a nikdo si nevypracoval větší výhodu. Pak jsem zahlédl otevření hry na A sloupci, čekal jsem, že si někdo vynutí lepší pozici, ale asi nebylo jak, tak to skončilo remízou.

0,5-0,5

Na první desce hrál Míša Ročňák s černýma s panem Štěpánkem. Moc hezká partie, Míša si vynutil veliký tlak, měl navíc věž oproti jezdci a neustále hrozil jednotahovým matem. Soupeř byl značně nervózní, sám nečekal, jak má kvalitního soupeře. Bohužel pak někde udělal Míša chybu a dal střelce zdarma. Pak se ještě dlouho bojovalo, ale zkušený soupeř dotáhl partii k vítěznému konci. I tak ale perfektní výkon.

1,5-0,5

Na třetí desce hrál Jarda Severýn. Dlouho to bylo vyrovnané, nikdo neměl materiální převahu. Až se pak podařila Jardovi pěkná kombinace a získal soupeřova koně. Tuto výhodu pak zkušeně využil v pěší koncovce, kdy byl právě onen kůň navíc důvodem, proč soupeř vzdal. Skvělá práce.

1,5-1,5

Na páté desce hrál Tonda Holfeuer s jedinou ženou v týmu soupeřů. Dlouho to tam bylo vyrovnané, oba hráči hráli bez rošád, s králem uprostřed. Pak ale prý Tonda udělal špatnou výměnu (Asi přemýšlel zrovna nad něčím jiným, uchvátilo ho totiž uspořádání zdejších toalet, tak asi zrovna myslel na to, jak si to zařídit taky podobně - Promiň, Tondo;-) ) Vyměnil soupeřčinu dámu za své dvě věže a střelce. A pak už to nějak soupeřka zvládla, v tu chvíli už jsem měl málo času zas já, tak jsem se musel věnovat své partii.

2,5-1,5

Na druhé desce jsem hrál já, s neoblíbenými bílými. Jelikož má partie začala o pět minut déle (soupeř vařil kafe), tak jsem se stihl podívat na Zdenka a jeho dámský gambit, který jsem prvními třemi tahy zahrál stejně. Docela dobrá varianta, neztratil jsem hodinu času jako jindy. Stihl jsem udělat i 40. tah v limitu, dokonce asi 20 sekund před. Partie byla jinak vyrovnaná, získal jsem za drobné poziční nevýhody dva pěšce a věřil, že se ubráním. Bránil jsem se dlouho a soupeř už navrhoval remízu, kterou bych asi normálně vzal (kvůli špatnému času), ale Zdenek řekl, že remíza nic neřeší, že musím hrát, tak jsem odmítl ještě dvě další navrhované remízy a trpělivě čekal, až se vymaním z tlaku a budu moc využít pěšce. Po pěti a něco hodinách se to povedlo, i za přispění soupeře, který vyměnil figury a otevřel mi prostor. 2 pěšci na sloupcích A a H byli pak nad soupeřovy síly a soupeř vzdal.

2,5-2,5

TJ Sokol Krouna ŠO Hlinsko C
Štěpánek Zbyněk (H) 1748N 1 - 0 1466N Ročňák Michal
Netolický Josef 1363F 0 - 1 1523F Štěrba Bohumír
Šenkýř Jindřich 1242F 0 - 1 1422F Severýn Jaromír
Dědič Tomáš 1148N ½ - ½ 1163N Ročňák Zdeněk
Profousová Věra 1592N 1 - 0 1797N Holfeuer Antonín

:

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.