Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

1. kvalifikace HD10 + HD12, Chvaletice, 7.11.2015

První kvalifikace letošní sezóny se pro nás vcelku povedla. Ze začátečníků jsem sebou vzala jen Tomáše a Kubu, ostatní se nejdříve musí doučit matování. Ze zkušených dětí nám v desítkách a dvanáctkách zůstal Adam, Jirka a Martin.

HD10

Desítky hraje tuto sezónu naposled Martin a vedlu se mu asi tak, jak jsem očekávala. Chvíli mu trvalo, než si vzpomněl, že se musí při partii soustředit a pak už to bylo fajn :-). Cenný byl bod s Karlem Brožkou v posledním kole, a to i proto, že si Martin uvědomil, že se nemá bát ani hráčů, kteří už mají elo :-). Uhrál 5/7 a obsadil pěkné páté místo. Slušný výsledek a já doufám, že v dalších kvalifikacích to bude ještě lepší.

Tomáš Sodomka byl na svém prvním "vážném" turnaji a vedl si skvěle. I v průběhu turnaje bylo vidět zlepšování a já z něj mám velkou radost. Napoprvé vybojoval 3,5/7 a já se těším na to, jaké bude dělat dále pokroky.

Podrobné výsledky HD10 jsou tady.

HD12

Do dvanáctek nám zestárnul Adam a chvíli mu trvalo, než si uvědomil, že s blicáním a s tím, že přemýšlet začne až po ztrátě figury, už to asi v této kategorii nepůjde. Po zbytečné prohře zlepšil přístup a nakonec se mu podařilo uhrát 5/7 a i on se udržel v postupové osmičce na 7. místě. POkud bude hrát zodpovědně a naplno i další kvalifikace, neměl by pro něj být problém se dostat do finále. Výsledek slušný, ale příští víkend na MČech bude muset ještě o hodně více zpomalit a o mnoho více se soustředit. Na pěkné umístění rozhodně má, ale do klína mu samo nespadne.

Dvanáctky hraje ještě i Jirka a jeho výkon byl jako na houpačce. Viděla jsem partie odblicané a odfláknuté, ale i takové, které hrál naplno a v té chvíli se mi jeho hra líbila moc. Když hraje naplno, je schopen hrát rovnocennou partii s kýmkoli.Jirka získal 4/7 a mohlo to být i lepší.

Poprvé si zahrál na turnaji náš další nováček Kuba Schmidt a měl to hodně těžké. I u něj jsem ale viděla postupné zlepšování a myslím si, že když bude na sobě pracovat, tak ani on se na kvalifikacích časem neztratí. Je potřeba více zpomalit a více sledovat tahy soupeře a reagovat na ně. Kuba hrál na turnaji dle mého očekávání a já jsem s ním spokojená.

Podrobné výsledky HD12 jsou tu.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.