Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Ostatní turnaje jednotlivců

Mistrovství Čech, Harrachov, 24. - 31.10.2015

a je dobojováno, pro Hlinsko velmi úspěšně ! Jsou doplněny fotky.

Tak jsme tady, ubytovaní v slušných pokojích a po dobrém obědě, uvidíme, jak pro nás dopadne 1. kolo :-)

První kolo bylo dá se říci snadné pro Marušku, která vyhrála nad svou soupeřkou v 9 tazích po cca 20 minutách hry. Kluci to měli těžší, Ondra bohužel prohrál vyhranou partii, když se rozhodnul vzít ze dvou figur "zadarmo" právě tu otrávenou. Patrik bojoval dlouho a vytrvale, soupeř ho přehrál v pěšcové koncovce. S Patrikovým výkonem jsem spokojená. Zítra přijede Vojta a já doufám, že kromě dalšího člena výpravy přibudou také čtyři body pro naše borce :-). Držte pěsti. Průběžné výsledky jsou tady a tu.

Únava z prvního dne byla veliká :-) :

Paráda, úkol pro dnešní den téměř splněn - máme 3,5 bodu ze 4 a jsme velmi spokojení :-). Remizoval Ondra, Patrik vyhrál s velkým štěstím a Vojta s Maruškou soupeře přehráli.

Tak a máme tady první komentáře od našich reprezentantů :-) :

Maruška :

Do Harrachova jsme přijeli v sobotu před obědem, bohužel ne v celé sestavě (Vojta přijel v neděli). Po obědě se hrálo 1. kolo - já jsem vyhrála, Ondra a Patrik prohráli. V neděli se hrálo odpoledne. V tomhle kole jsem opět vyhrála, Vojta a Patrik taky a Ondra remizoval. Dneska (26.10.) se celkově 3. kolo začalo v 9:00 hodin. Se vstáváním nebyl problém, protože se měnil čas. Já jsem prohrála, Ondra a Patrik vyhráli a Vojta remizoval. Zatím jsem se sebou spokojena, po 3 kolech mám 2 body.

Myslím, že celkově si to tady všichni užíváme, hlavně při společenských hrách (jako je třeba Dixit s králíčkama,...) :D

Ondra :

Do Harrachova jsme jeli asi tři hodiny, proto nám bylo cestou mírně nevolno. Když jsme přijeli, tak jsme šli na oběd, po kterém následovalo první kolo. V tomto kole jsem prohrál, Maruška vyhrála a Patrik taky prohrál. Potom jsme hráli stolní tenis a večer se hrála Cesta kolem světa. Další den byla přednáška, od které Maruška s Patrikem utekli. Po přednášce přijel Vojta (s Dixitem) a za chvíli se hrálo druhé kolo. V tomto kolo Maruška, Patrik a Vojta vyhráli, já jsem jako jediný remizoval :-( . Večer se zase hrály společenské hry. Třetí den ráno jsme spěchali, protože kolo začínalo už v 9:00. To jsem vyhrál, Patrik to také vyhrál, Vojta remizoval a Maruška prohrála.

Se sebou jsem celkem spokojený, ale myslím si, že první kolo jsem mohl vyhrát.

Patrik :

Dne 24.10. jsme v 8:00 jeli do Harachova, kolem 11:00 jsme přijeli, vybalili jsme si a šli jsme se naobědvat. K obědu jsem si dal kuřecí steak s bramborem, jelikož Vojta přijel až v neděli, mohl jsem si v sobotu dát i za něj, oběd mi moc chutnal, akorát toho dali málo. Potom jsme šli hrát první kolo kolem 14:00. Ondra a já jsme prohráli, jediná Maruška vyhrála. Vojta nebyl nasazený, takže měl po prvnim kole 0 bodů. Po prvním kole jsme se šli navečeřet, k večeři bylo filé  se štouchanýma bramborama. Večer jsme hráli cestu kolem světa, kterou sem bohužel prohrál. Ráno jsme stával v 6:30 Ondra hrál na mobilu a já jsem se učil do školy. V osm hodin jsme šli na snídani. Když jsme přišli ze snídaně, začal jsem se učit. Před obědem přijel Vojta, Jana ho provedla po hotelu a šli jsme na oběd. Po obědě jsme šli hrát další kolo. Já jsem s velkým štěstí vyhrál, potom jsme šli na a večeři a po večeři jsme šli si zahrát honolulu a Dixit.

Se svým výkonem jsem spokojený. Akorát to druhé kolo jsem mohl hrát mnohem líp.

Vojta :

Jak už bylo zmíněno, já přijel až v neděli. Tudíž jsem nestihnul první kolo. Po příjezdu jsme šli ještě s ostatními, co přijeli v sobotu, na oběd. Po obědě následovalo moje první kolo. Myslím, že jsem soupeře téměř bez problémů porazil. Potom přišla na řadu večeře a po ní dixit a kotěhůlky, u kterých jsme se hodně nasmáli. Dnes byl budíček v 6.30 kvůli tomu, že kolo začínalo v 9.00. Dnešní partii jsem rozehrál dobře, celou partii jsem měl lepší pozici, akorát jsem neviděl cestu k výhře, takže remis.

Odpoledne jsme si udělali výlet lanovkou na Čertovu horu a pak dolů procházkou přes Studenov. Počasí nám popřálo, bylo to fajn.

Dnes, v úterý, byla rekordní snídaně. Nevím, kam to Patrik všechno dal, ale zvládnul posnídat tři housky, dva rohlíky, cca 30 dkg suchého salámu a šunky, misku mléka s lupínky, pět buchet a tři vejce. Uff.

Středa. Včerejší výsledky jsou slušné. Prohrál Patrik po hrubé chybě v zahájení. Maruška a Ondra remizovali vyhrané partie a Vojta vydřel se slabším soupeřem výhru po dlouhém boji. Odpoledne jsme si zajeli do bazénu v Jablonci nad Nisou a užili si nejen plavání, ale i tobogány, "vodní houpačku", divokou řeku, vířivku a parní komoru. Po večeři byla beseda s GM Sergejem Movsesjanem.

Dnes nás čekají dvě kola a den bude velmi náročný, tak nám držte pěsti.

Dopolední kolo máme za sebou, vcelku úspěšně. Všichni tři kluci vyhráli - Patrik opět s velikým štěstím, Vojta po hodně dlouhém boji, Ondra získal pěšce a jeho soupeř se totálně rozsypal a po asi pěti hrubých chybách za sebou si nechal dát mat. Maruška odehrála pěknou partii, kterou prohrála ve věžovce. Škoda. Teď chvilka odpočinku a už o půl třetí další kolo.

Patrik :

V úterý jsem se konečně najedl, měl jsem toho dost, všichni na mě koukali, jak kdybych to jídlo dával snad do hlavy. V úterý jsem to pěkně pokonil, dal jsem zdarma střelce a pak už to se mnou jelo. Dneska jsem si zlepšil náladu, za dnešek jsem už uhrál dvě kola, první jsem naštěstí s velikým štěstím vyhrál a druhé kolo jsem prohrál, ale jsem spokojený, protože jsem tu partii hrál dlouho a dobře.

Za dnešek jsem spokojený a doufám, že i Ondrovi, Marušce a Vojtovi se to snad povede.

Vojta :

1. kolo ve středu začínalo opět v 9.00. Partii jsem rozehrál s pěšcem navíc, víc a víc jsem zesiloval tlak a nakonec i vyhrál. Po 1. partii následoval oběd a potom odpočinek s následným 2. kolem dne. 2. partie dne nebyla zvlášť těžká, protože mi soupeřka dala figuru zdarma. Momentálně dohrál Ondra i Maruška a po rozboru jdeme na večeři. Myslím, že dnes byl povedený a náročný den pro všechny. Doufám, že se nám všem povede minimálně jako doteď.

Maruška :

Ve středu začínalo kolo, jak už bylo zmíněno, v 9.00 hodin. Nejdřív jsem měla šanci partii vyhrát, ale tuhle šanci jsem nevyužila. Šanci vyhrát měl i soupeř, naštěstí pro mě také přehlídl. Partie skončila remízou. Dneska bylo dvojkolo. 1. partii jsem jako jediná z celé výpravy prohrála. 2. partii dne jsem po 4 hodinách vyhrála. Bylo to náročné, ale stálo to za to. :-)

Zítra budu hrát se stejným soupeřem jako hrál dneska Ondra. Tak snad se nám ještě zavede :-)

Ondra :

Jak už jste si přečetli, tak dneska bylo dvojkolo. První kolo jsem s velkým štěstím vyhrál, protože soupeř mi mohl vzít koně, ale pak to zkazil a vyhrál jsem. Druhé kolo jsem měl celou partii vyhranou, jenomže pak už jsem byl unavený (protože tuto partii jsem hrál čtyři a čtvrt hodiny) a tak jsem to zremizoval. Večer se jako vždy hrály společenské hry.

Další den budu hrát se stejnou soupeřkou jako dnes hrál Vojta a tak doufám, že ji porazím.

Dnešek - čtvrtek - už nebyl tak náročný a hrálo se jen dopolední kolo. Vyhrál Patrik (zatím jeho nejlepší partie na turnaji) a Vojta (od začátku až do konce stál lépe a trpělivě uplatňoval svou převahu, opět hrál až do časovky), Maruška remizovala a Ondra prohrál. Po obědě jsme se prošli k Mumlavskému vodopádu (Patrik zkoušel teplotu vody velmi zblízka) a pak jsme si zahrálli scrabble. Teď Ondra s Patrikem hrají simultánku a my ostatní odpočíváme. Ještě nás čeká příprava a další stolní hry.

Pátek

Maruška :

Ve čtvrtek začalo kolo jako vždy, tuto partii jsem zremizovala. Měli jsme stejný počet pěšců (myslím, že 6), oba jednoho koně a jednu věž. Po partii a po obědě byl čas na procházku k mumlavským vodopádům. Patrikovi zřejmě chybělo plavání, tak si tak trošku zaplaval... Dnešní partii jsem vyhrála, ale opět po čtyřech hodinách jako ve středu. Až napíšou článek všichni, půjdeme si vyšlápnout na skokanský můstek nedaleko odsud.

Ondra :

Včera začalo kolo brzy ráno. Partii jsem prohrál, protože soupeřka mě utlačila středovými pěšci. Když všichni dohráli, tak jsme šli na oběd, po kterém byl výšlap na Mumlavské vodopády. Když jsme došli k vodopádům, tak se Patrik rozhodl, že si smočí kotníky. Jenomže když už chtěl z vody vylézt, tak se mu smekla noha a v té vodě se vymáchal :-). Patrik potom musel jít zpátky na chatku, ale jak jsme se za chvíli dozvěděli, tak ho Vojta omylem poslal delší cestou a pak na něj byl trochu naštvaný. Dnes mi bylo trochu špatně a partii jsem znovu prohrál:-(. Za chvíli se půjde na skokanský můstek kousek od chatky.

Patrik :

Včera začalo kolo v 9:00, měl jsem velké štěstí a to kolo vyhrál, po kole jsme šli na oběd. Když jsme se najedli, šli jsme k vodopádům, tam jsem si chtěl namočit nohy, protože jsem byl celý zpocený, když jsem vylézal, sklouzla se mi noha a spadl jsem tam celý. Rychle jsem běžel domů, jelikož mě Vojta poslal delší cestou, tak o mě měla Jana strach. Když jsem přišel, Jana mi dala Coldrex, potom jsme šli hrát Scrable, když jsme dohráli, tak Ondra a já jsme šli hrát simultánku s Pavlem Šimáčkem. Očekávaně jsem prohrál, ale tentokrát prohrál i Ondra. Večer jsme hráli jako vždy společenské hry. Dnes jsme ráno šli na snídani Ondrovi bylo špatně, tak s námi nešel a my jsme mu vzali dvě housky. V 9:00 jsem hrál další kolo, dnes jsem bohužel to kolo prohrál, ale budu se těšit na zítřek a snad to zítra vyhraju.

Vojta:

Včera se zahájilo kolo opět v 9.00. Soupeře jsem celkem bez problémů porazil. Poté byl oběd a výšlap na Mumlavské vodopády a jak už bylo zmíněno Patrik se schladil v Mumlavě. Dále následovala večeře a cesta kolem světa. Před spaním byla ještě příprava. Dnes byla partie malinkato náročnější, po dlouhém boji nakonec partie skončila remízou. Na obědě se Patrika jeden kluk zeptal jak se jmenuje a on řekl, že Patrik Petržel. Teď půjdeme na můstky.

No a pár slov nakonec :-) :

Maruška :

Dnes začalo kolo neobvykle - v 8.30. Partii jsem dnes prohrála, protože jsem neudělala rošádu a zahrála d5, čímž jsem otevřela sloupce "d" a "e". Naštěstí pro mě ale jedna ze soupeřek prohrála a 2. jsem skončila díky pomocnému hodnocení. Za celý turnaj jsem se sebou spokojena.

Ondra:

Dnes jsme vstávali v 6:30, což pro nás bylo brzy. Po snídani se hrálo další kolo, ve kterém mi soupeř daroval pěšce za menší útok. Partii jsem měl vyhranou, ale potom jsem tam zkazil jeden tah a za čtyři tahy to už bylo prohrané. Tohle mistrovství se mi nepovedlo, ale katerogii HD14 budu moct hrát i příští rok. A tak doufám, že příští rok to bude lepší.

Vojta:

Poslední den byl budíček v 6.30, protože kolo začínalo v 8.30. Partie byla zajímavá, ale soupeře jsem přehrál. Za chvíli bude vyhlášení a mně se povedlo 3.místo a Marušce 2.místo mezi dívkami. Tento šachový týden se mi líbil a i nešachové aktivity byly super.

Patrik:

Dnes jsme vstávali v 6:30. Kolo začínalo v 8:30. Maruška dneska potřebovala vyhrát, aby byla první, jenomže prohrála. Vojta dnes zase potřeboval vyhrát a svůj úkol splnil a Ondra prohrál. Já jsem se překonal a vyhrál jsem. Ted jsme na vyhlášení a snad dorazíme dobře domů. Dnes byl oběd moc dobrý, pochutnal jsem si, ale přece se jenom těším domů, protože dobře všude doma nejlíp.

Se svým výkonem jsem spokojený, myslim, že 5/9 je dobrý.

No a nakonec zase já - týden jsme si užili, uteklo to jako voda. Všichni čtyři naši hráči hráli pěkně, občas chybělo trochu štěstí v pravý čas, ale výsledky jsou super a určitě se toho všichni čtyři hodně naučili. Moc děkuji Jirkovi Tůmovi za přípravy, dvě medaile vezeme domů i díky němu. Marušce i Vojtovi blahopřeju, mám velkou radost.

No a ve středu cca od 17.00 hod si uděláme oslavu dvou medailí pro Hlinsko :-) Kdo chce Marušce a Vojtovi popřát osobně, přijďte :-)

Fotky z akce jsou tady.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, MČech odpovědět

Gratuluji Marušce k medaili.
Pokud chce zlato bude muset v posledním kole s největší p-stí vyhrát bez ohledu na další partie.
Remíza je minimálně stříbro.
Prohra je minimálně bronz, s největší p-stí stříbro a za zázračných okolností by to taktéž mohlo stačit na zlato.

Vojta bude muset v posledním kole vyhrát a doufat, že to cinkne (zlato už těžko)... (stačilo dnes vyhrát, no a zítra také - jak jednoduché...)

icon odpověděl(a)

No Maruška i Vojta to budou mít zítra těžké, hlavně Maruška má silného soupeře. Ondra by snad měl vyhrát a Patrik bude taky muset bojovat ze všech sil. Držte nám pěsti, budeme to potřebovat a snad nám bude kapku přát i štěstí :-)

, - odpovědět

Od včerejšího večera sleduji,jak se daří sbírání bodů hlinečákům.
Vojto,škoda žes nenašel v lepší pozici se slabším soupeřem cestu k výhře,snad dolehla únava z náročného cestování .Je třeba dál bojovat.Patriku,tos měl málo dvě porce?Maruško,tos měla ve 3. kole hodně silného soupeře,snad ti další budou hratelnější,ale po3.kole jsi na tom byla stejně z holek nejlíp,mohlo by to vydržet až do konce!! Ondro, škoda první partie,ale máš ještě možnost si "spravit chuť " v dalších kolech.Držím vám všem palce,ať se daří!!

icon odpověděl(a)

Díky,
taky si myslím, že to u Vojty bylo únavou - cestu k výhře by v takové pozici běžně viděl.