Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

Finále KP Kunětice, 23. - 24.5.2015

Do Kunětic jsme letos vyrazili ve čtyřech - já, Ondra, Adam a Martin. Samozřejmě jsme jeli s tím, že by bylo pěkné, kdyby se klukům podařilo postoupit na M Čech. Zkomplikovalo se nám bydlení, když oproti propozicím bohužel nikdo neměl možnost přespat nad hrací místností a museli jsme přejiždět do Pardubic. Zvládli jsme to, ale nadšená jsem z toho nebyla. Navíc jsme před hotelem, kde jsme spali, narazili na velmi "inteligentní" řidiče a to hned dva najednou, kdy se každý z jedné strany k našemu autu postavili tak blízko, že ani nešly otevřít dveře. A tak jsme museli já a Marťa projít ranní rozcvičkou - Martin se protáhnul miniškvírkou do auta, otevřel kufr a já jsem musela přes kufr až na sedadlo řidiče - no sama se divím, že to dopadlo výborně a dokonce jsme stihli zahájení prvního nedělního kola :-).

Nebudu se tady dlouze rozepisovat, vytyčený cíl se nám splnit nepodařilo a na postupové místo dosáhnul pouze Adam a já mu k tomu blahopřeji. Jestli ale chce na Mistrovství Čech skončit alespoň v první polovině účastníků, bude na sobě bezpodmínečně muset zapracovat. To, co předvedl na finále, mu na Čechách stačit nebude. Hrál velmi rychle, bez přemýšlení (ano, přemýšlel, ale až když měl o figuru méně a to už je většinou pozdě) a především bez propočtu alespoň dva - tři tahy dopředu. Pokud bude chtít a bude ochoten naslouchat zkušenějším a učit se, výsledky se velmi rychle dostaví, protože předpoklady má velké. Rádi mu v tom pomůžeme, musí jen projevit zájem.

Ondra s Martinem - oba se velmi snažili, a mě jich bylo až líto. Nedařilo se a oba bojovali až do poslední partie. Martin obvykle překombinoval hru a ztratil nad děním kontrolu, občas se mu povedlo nechat stát zdarma figuru - většinou když viděl útok a zapomněl na vlastní obranu. V této kategorii bude ještě příští rok a pokud na sobě bude pracovat alespoň tak jako doteď, určitě se do finále dostane znovu a bude mít šanci na reparát. Chce to ještě více počítat a obětovat až ve chvíli, kdy ví, že "z toho něco bude mít". Ondrovi se nedařilo otvírat uzavřené pozice, se kterými nemá zkušenosti. Většinou se pak dostal pod časový tlak a začal dělat chyby. Ondra se potřebuje více zkoncentrovat jen na svou partii a přemýšlet i na účet soupeře a především hrát aktivněji.

Podrobné výsledky finále jsou tady, fotky z akce tu.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.