Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

11. kolo KSZ - TJ ŠO Chrudim "C" x ŠO Hlinsko "C", 12.4.2015, Chrudim

V neděli jsme nastoupili v krajské soutěži k poslednímu kolu. Los nám přiřkl soupeře z Chrudimi „C", což je soupeř jeden z nejsilnějších v soutěži. Sestava byla poslepovaná z lidí, kteří mi nedali na poslední kolo košem, takže nebyla nijak silná.... Nastoupili v podstatě opory ve spolehlivosti, když nejsilnější hráči nemohou nebo nechtějí... Takže naše sestava byla: 1. Míša, 2. já, 3. Jarda Severýn, 4. Pavel Říha, 5. Ládík.

Domácí nastoupili docela vyzbrojeni, vpředu hráli přední hráči ze soupisky, dále pak už tam byly mezery. Výsledek zápasu jsem viděl velice pesimisticky, ale mí spoluhráči nechtěli dát svoji kůži lacino, za což bych je chtěl moc pochválit, a tak jsem se snažil jim to moc nepokazit. Průběh zápasu od začátku však vůbec neodpovídal ratingové převaze domácích hráčů. Všichni hráli velice srdnatě, a snad kromě Pavla, kterého soupeř dostával do nesnází, jsme hráli vyrovnané partie.

První bod získal Pavlův soupeř, když se nepodařilo Pavlovi stihnout už 1.časovou kontrolu. Velice útočnou a otevřenou partii hrál vpředu Míša. Hrál to velice dobře, a jeho soupeř spotřeboval hodně času k tomu, aby se úspěšně ubránil Míšovu tlaku. Svoji partii nakonec bohužel doslova nabídl soupeři, když přehlédl mat, za který hubujeme i těm nejmenším dětem na kroužku.... (jednotahový na G7). No co, stane se, Míša se za svou partii ale rozhodně stydět nemusí......Ale rázem jsme prohrávali vyrovnaný zápas 2:0. Já jsem byl docela zaskočen vývojem své partie, která byla hodně vyrovnaná a dokonce jsem v ní viděl i vlastní útočné možnosti. Protože soupeř je ale viděl také, tak jsem zhruba po 3,5 hodině hry nabídl soupeři remízu, kterou soupeř po dohodě s kapitánem přijal. Vyhranou pozici měl na poslední šachovnici Láďa, takže naděje na docela rozumný výsledek ještě žila. Nejsložitější partii zahrál v neděli asi Jarda. Protože ale Láďa svoji partii docela zvrzal, a nepřetavil ji ve vítězství, ale pouze v remízu, dal jsem Jardovi pokyn ať hraje čistě na sebe, protože stav zápasu byl už 3:1 pro domácí. Jarda moji výzvu vyslyšel a celý zápas už déle neprotahoval, a nabídl také remízu, kterou soupeř přijal...

S výsledkem jsem byl nakonec spokojený, protože jsem neočekával že bychom v sestavě, v jaké jsme byli, vezli nějaké zápasové body proti soupeři s postupovými ambicemi. Navíc to bylo v situaci, kdy družstvu už o nic nešlo, tak mne jako kapitána hřál dobrý pocit, že jsme neudělali v Chrudimi ostudu.... Čili 3,5:1,5 z pohledu domácích.

TJ ŠO Chrudim C ŠO DDM Hlinsko C
Linhart Zbyněk (V) 1969F 1 - 0 1285N Ročňák Michal
Němec Bohumil (V) 1913F ½ - ½ 1365N Indra Antonín
Sokol Pavel 1529F ½ - ½
Severýn Jaromír (V)
Němec Vladimír 1590F 1 - 0
Říha Pavel
Chvojka Jan 1102N ½ - ½ 1239N Peňáz Vladimír

:

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Kapitán má i tentokrát pravdu,docela slušný výsledek na to,že na prvních 4 šachovnicích měli soupeři ELO v průměru o 600 bodů vyšší.Cenná je hlavně remíza Tondy s Bohoušem Němcem.A věřím,že brzo přijde doba, že i Láďa začne vyhrávat "vyhrané" partie a sbírat družstvu body nejen kontumační.Myslím,že si během sezony v C-čku zahrálo dost šachistů a nasbírali tak další zkušenosti a tak se osvědčilo postavení družstva do KS.Kapitánovi se navíc podařilo zajistit sestavy bez jediné kontumace,což je taky chvályhodné (i když to někdy vyšlo jen tak tak).