Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

3. kolo KPIIZ - ŠO Hlinsko "A" x Sokol Lázně Bohdaneč

V neděli 30. listopadu jsme na domácí půdě přivítali kompletní sestavu Sokola Lázně Bohdaneč, sice nováčka KPII, ale už se 2 výhrami v prvních dvou kolech. My jsme jim měli odolávat bez prvních dvou desek. To se nakonec aspoň částečně podařilo. Svědčí o tom konečný výsledek 4:4, bohužel na výhru náš výkon nestačil, někde nám "uteklo" půl bodu. A jak jsme se k tomuto výsledku dopracovali ?
Po dvou hodinách hry byl stav na jednotlivých šachovnicích celkem vyrovnaný. Byl jsem zabrán do hry, tak ani nevím, kde potom Jarda Severýn na 6. desce napřed získal pěšce, aby potom v nějakých zápletkách ztratil materiál a následně celou partii.
Na 1. a 4. desce Luboš Janda a Hynek Vojanec dali partie za remízu, když v zablokované pozici nenašli cestu k výhře stejně jako jejich soupeři.
Já jsem v tu dobu na 3. desce jen s vypětím všech sil odolával tlaku soupeřových figur po svém jednom slabším pozičním tahu. To se mi podařilo a po výměnách figur jsme přešli do koncovky, kdy mi zůstal lepší jezdec proti slabšímu střelci a takové pozice už "umím". Takže jsem srovnával na 2:2.
V tu dobu to vypadalo lépe pro nás:
na 2. desce Jirka Šťulík  při stejném počtu pěšců, černopolných střelcích a dámách stavěl své pěšce správně na bílé pole, soupeř blokoval na černých polích, což dávalo Jirkovi jakousi poziční výhodu.
Na 5. desce sice byl Roman Pešek pod tlakem soupeřových figur, ale pozice byla hratelná.
Na 7. desce byla pozice zablokovaná, soupeř ještě zkoušel lavírovat a Luboš Štorek musel dávat pozor na případné oběti soupeře za prolomení bariery pěšců, což se mu bez problémů dařilo.
A na 8. desce hrál výborně Bohouš Štěrba již s figurou navíc, ale ještě odrážel protiútok soupeře, tam už jsem věřil na výhru.
Bohužel se změnila situace u Romana, soupeři se podařilo napadnout střelce, který byl sice chráněný pěšcem, ale neměl možnost úniku a po výměně by Roman toho pěšce ztratil. To nechtěl dopustit, raději obětoval kvalitu, bohužel potom stejně pěšce neudržel a soupeř výhodu kvality uplatnil až do vítězného konce.
Mezitím dali soupeři remizu na 7. desce, když ani jeden nedokázal prorazit blokádu pěšců.
Prohrávali jsme 3,5:2,5, když Bohouš srovnal.
A  tak se Jirka pokoušel o nemožné - když vyměnili dámy, došlo k zablokování pozice a Jirka, ač měl aktivnějšího střelce, značnou prostorovou převahu, pěšce na opačné barvě polí než střelci, se přesto všechno musel spokojit s remízou. Vyhrát to opravdu nešlo.

Děkuji všem zúčastněným za snaživý výkon, díky kterému jsme byť oslabeni dokázali remizovat.

Za 14 dnů jedeme do Chrudimi, kde nás čeká soupeř, který dneska porazil naše B-čko 6:2. A na ně bychom potřebovali i první dvě desky. Pojedou?

ŠO Hlinsko A Sokol Lázně Bohdaneč
Janda Lubomír 1867F ½ - ½ 1828F Veselý Emanuel
Šťulík Jiří 1819N ½ - ½ 1818F Sekyrka Josef
Londin Milan 1745F 1 - 0 1678F Jouza Petr
Vojanec Hynek 1560F ½ - ½ 1613F Pyskatý Jiří
Pešek Roman
0 - 1 1625F Svoboda Jiří
Severýn Jaromír
0 - 1 1663N Zmek Jaroslav
Štorek Luboš 1660N ½ - ½ 1636F Krejčí Jan (H)
Štěrba Bohumír
1 - 0 1612N Binas Jindřich

4 : 4

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.