Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

4. kvalifikace HD10 a 12, Hlinsko, 5.4.2014 + celkové pořadí a postupy do finále

HD10

Poslední kvalifikace se v této kategorii zúčastnilo 5 našich zástupců. Nejlépe sedlo domácí prostředí Adámkovi Zelenkovi, který urval pěkné 5. místo a prohrál jen s favority kvalifikace. Parádní výkon.

Sofinka neměla až tak svůj den, hrála průměrně, už jsem ji viděla hrát i podstatně lépe. Nicméně vzhledem k tomu, že hraje jen doma, ukazuje průběžně na všech turnajích, že talentu má v sobě požehnaně a když k tomu přidá i pravidelný trénink, budeme mít kvalitní parťačku k Marušce. Tentokrát 12. místo.

Moc se nedařilo ani Jirkovi a já jsem ráda, že se přes to přenesl a bojoval až do posledního dechu. Holt není každý den posvícení a 15. místo je rozhodně pod jeho schopnosti.

Martin měl výborný začátek, moc se mi líbí, že se nebojí a hraje aktivně a dravě. Až tuto svou přednost podpoří dokončováním vývinu figur a bude si lépe hlídat vazby, budou z něj mít soupeři strach. Moc se mi líbí jeho tah na bránu, kdy i s figurou (i dámou) míň se hrne do útoku a soupeř se leckdy nestačí divit. U Martina je vidět zatím nezkušenost a s tím i související snižování pozornosti v průběhu turnaje - začátek je u něj obvykle výrazně lepší než poslední kola.

Toník předvedl obvyklý výkon - ani žádný zázrak, ani průšvih - musíme zapracovat na soustředění a pozornosti.

Podrobné výsledky poslední kvalifikace najdete tady.

Celkové pořadí a postupy HD10

V celkovém pořadí nám největší radost udělal Jirka Šulc, který se plným právem dostal do finále KP a já se těším na jeho výkony v něm. Postoupil ze 6. místa celkového pořadí. Příští rok už bude hrát o kategorii výš.

O fous utekl postup Sofii Holfeuerové, která ale suverénně a bez ohrožení ze strany soupeřek získala titul Krajská přebornice v kategorii D10 - blahopřeji ! V celkovém pořadí se umístila na pěkném 10. místě. Vzhledem ke jménům, která jsou před ní, neočekávám, že by se uvolnilo místo ve finále pro druhého náhradníka, ale kdyby náhodou ano, určitě si ráda zahraje. Každopádně pěkný výkon a těším se na další sezónu :-)

U Adama Zelenky je škoda, že se neúčastnil prvních dvou kvalifikací - myslím si, že by do bojů o finále také promluvil. Příští rok bude v této kategorii patřit k favoritům. Martin Pešek, Toník Holfeuer a Vojtík Remeš se letos rozhlíželi, rozehrávali a získávali první zkušenosti a určitě obstáli se ctí. Martin a Tonda budou hrát HD10 ještě dvě sezóny a Vojtík dokonce tři.

Celkové pořadí a postupy do finále najdete tady. V této kategorii na MČech postupují nejlepší 4 hráči.

HD12

V této kategorii hráli poslední kvalifikaci jen dva naši hráči, ale o to víc je bylo vidět.

Výborně se dařilo Míšovi i Ondrovi a byla to pro mě radost se na jejich výkony dívat. Ondra vybojoval pěkné 2. místo výkonem 5,5/7 a Míša neméně pěkné 4. místo a 5/7 (prohrál v derby s Ondrou jinak by si pořadí vyměnili).

Podrobné výsledky jsou tady.

Celkové pořadí a postupy HD12

Moc pěkné výkony předvedli v této sezóně Ondra Novotný i Míša Ročňák a oba právem postoupili do finále KP. Ondra postoupil z celkového 3. místa a Míša z 6. místa - oběma blahopřeji a věřím, že se jim podaří postoupit zase o krůček dál a probojovat se z finále na Mistrovství Čech. Ostatní naši hráči v této kategorii sbírali první zkušenosti.

Celkové pořadí a postupy do finále najdete tady, v této kategorii postupuje na MČech nejlepších 5 hráčů.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.