Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

KP HD8, Ústí nad Orlicí, 22.3.2014

Děkuji Evě Peškové, že tentokrát převzala moji úlohu, a s našimi borci jela odvážně sama bojům vstříc :-). Adam, Toník a Martin bojovali statečně a výsledky jsou velmi slušné ( k nahlédnutí zde ). Adámkovo 6. místo a 6/9 je super, od třetího místo ho dělilo jen pomocné hodnocení. Martinových 5/9 a 8. místo je také výborné a oba kluci předvedli výkon, za který se nemusí stydět a mohou si jít vyzkoušet boje na velkém turnaji - na MČR do 8 let v Táboře. Toníkovi se dařilo méně, ale to vůbec nevadí, má ještě všechno před sebou, a kdyby navíc nezapomněl základní obranu proti šustrmatu, jistě by ukořistil další bod a výsledek by byl veselejší.

Mimo jiné to byl určitě pro všechny tři výborný trénink na poslední kvalifikaci HD, která bude už 5. dubna doma v Hlinsku.

No a slíbený komentář Evy Peškové je tady :

Cestovalo se nám bez problémů a v klidu. :-D Kluci byli hodní, poslušní a mezi tou spoustou dětí a dospělých byli v pohodě.

Adam - hrál vyrovnanější partie, žádné šílenosti jsem nepostřehla.
- 9.kolo bylo pro Adama dlouhé a tvrdé, bojoval se soupeřem, který díky své výhře skončil na prvním místě.

Martin - hrál jeho útočné šachy, většinou nevyvinuté, což mu někdy chybělo k vítězství
- přehlížel velké figury a dával i dámy zadarmo!!!
- nemačkal hodiny, naštěstí ani jednou neprohrál na čas

Toník - partie měl vždy pěkně rozehrané, ale nedokázal to dovést k výhře, trápil se s koncovkami
- u dvou partií přehlédl jednotahový mat, kdy napadenou figurou mohl dát mat, ale místo toho se stáhl, škoda
- jednou vyhrál díky třem nepřípustným tahům soupeře ( velmi všímavý)


Celkové postřehy :
Všechny děti dělaly hodně chyb, nejvíce záleželo na štěstí, momentální bystrosti a šikovnosti protihráče " zda náhodou neudělá větší chybu než já". Někteří trenéři odcházeli pryč, protože se prý na to nemohli dívat, myslím si, že to přeháněli, jsou to malé děti, které teprve sbírají dovednosti a zkušenosti. Dost dětí mělo problém vymyslet mat, kolikrát se honily po šachovnici, až nakonec jeden z nich dal mat, nikdy nebylo jasné kdo z koho. Jasně vyhrané partie se během chvíle změnily v prohru.

No a pár fotek je tady.
print Formát pro tisk

Komentáře rss


, velmi dobře! odpovědět

Naši nejmenší se v tomto KP neztratili.Dostali se dva mezi osm nejlepších,což by ve vyšších kategoriích znamenalo postup do konečného finále.To se v této kategorii nehraje ,a tak můžeme konstatovat, že by si účast na MČR v Táboře vybojovali,i kdyby se o ni muselo bojovat a účastníci nepostupovali přímo. Navíc Adámek měl hodně blízko ke stupni vítězů a Martin trošku smůlu v rozlosování, když na poslední kolo dostal jako soupeře budoucího krajského přeborníka!! Při troše štěstí mohl být výsledek obou ještě lepší.
Úplně nejmladší z naší trojice Toník uhrál tři body z 9,zatím sbíral zkušenosti a věřím,že v příštím ročníku uhraje taky více bodů,a možná že právě jemu se podaří získat medaili!!Na to bude ale ještě muset hodně trénovat.Věřím, že se všichni tři zúčastní posledního kola v kategorii do 10 let,které se koná 5.4. u nás a že dosáhnou pěkného výsledku.