Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

Krajská soutěž družstev mládeže 2010/11 - 1. turnaj, Lanškroun, 8.1.2011

Cesta do Lanškrouna i zpět v neprostupné mlze byla dlouhá, jsem ráda, že alespoň všechny zbytky sněhu, ledu a pod. ze silnice zmizely a tak si Tonda mohl jít zavzpomínat na MČR v cyklokrosu a na KSDŽ jsem vyrazila já.

Boje byly napínavé a pro mě osobně výsledky nečekané. Celkově můžu říct, že jsem příjemně překvapená a spokojená. Páté místo z devíti družstev, kdy naše děti patřily k nejmladším a kromě Marušky hrají všichni teprve od konce září, je výborný výsledek.

Vyrazili jsme v plánované sestavě - Maruška na 1. šachovnici a za ní Ondra, Pavel a Dan. Od Marušky jsem čekala minimálně polovinu bodů a od ostatních, že toho zatím asi moc nevyhrají ale dobře si zahrajou a nebudu se muset za jejich hru moc stydět. Dopadlo to ale úplně jinak.

Marušce se nedařilo. V některých partiích dokázala pěkně kombinovat a útočit, ale častěji, než by se mi líbilo, si nepohlídala svá slabá místa - matem na poslední řadě nebo na g2 by už ji nikdo překvapit neměl.  Navíc hrála velmi rychle. Myslela jsem si, že rekord v nejrychleji prohrané partii našeho družstva bude jejích 1,5 minuty, ale hned v následující partii se překonala a prohrála za 23 vteřin !!! Můžu říct, že jsem očekávala, že pocit zodpovědnosti při hře za družstva bude větší a bude se více snažit o kvalitní hru. Trošku si u mě napravila špatný dojem v poslední partii, kterou sehrála moc pěkně a dotáhla ji k vítěznému konci. Celkové 2 body z 8 jsou za mým očekáváním.

Pavel na tom byl podobně, ale hrál pomaleji a byla vidět jeho veliká snaha. Bohužel jsou u něj zatím veliké výkyvy a občasné ztráty koncentrace. Věřím, že se jeho výkonnost ustálí a určitě bude hrát lépe a vyrovnaněji. Už teď je ale vidět veliká bojovnost a cením si toho, že partie dohrává až do konce i s materiální ztrátou a nevzdává se předčasně. 2 body z 8 jsou pod jeho schopnosti.

Dan jediný hrál tak, jak jsem od něj čekala. Zbrkle a nesoustředěně, ale se zajímavými kombinacemi. Instinktivně tahá velmi dobré tahy aniž by viděl jejich konkrétní cíl, a dokáže takto získané výhody využít a dotáhnout partii do vítězného konce. Až se naučí soustředit a začne u partie přemýšlet, bude z něj velmi dobrý šachista a já se na to moc těším. Uhrál krásných 6 bodů z 8, za což ho musím pochválit, ale taky dodám, že na poslední šachovnici neměl moc těžké soupeře.

Velmi příjemným překvapením byl pro mě Ondra. Získal 4 body z 8 na druhé desce a to je víc, než jsem doufala. Jeho hra měla řád, hrál moc pěkně i pěšcové koncovky, ke kterým jsme se ještě v přípravě nedostali a řekla bych, že nám v něm roste další velká hlinecká šachová naděje. U partií přemýšlí, je vidět, že ho šachy baví a navíc výborně využívá čas. Na tomto turnaji u něj bylo vidět zlepšování hry od partie k partii.

Organizace turnaje byla jako vždy v Lanškouně výborná, pro všechny děti byly připraveny ceny a domů jsme jeli v dobré náladě a spokojení sami se sebou.

Kompletní výsledky jsou tady.  

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Maruška odpovědět

- nepohlídání pole g2 s následnou ztrátou figury se povedlo i jednomu nejmenovanému v krajském přeboru II západ (2. šachovnice) 7

icon odpověděl(a)

No vidíš, ale do hodnocení to nenapíšeš :-). Mě to na Marušku mrzí hlavně proto, že vím, jak pěkné šachy umí hrát, když hraje naplno a soustředěně.