Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Ostatní turnaje jednotlivců

Vánoční turnaj ve Svitavách, 23.12.2010 - doplněno !

Vánoční turnaj pro Hlinsko dopadnul výborně :-)Patrik Žejdlík vyhrál svou kategorii s plným počtem bodů 7/7 a Maruška Vašková pro nás vybojovala první místo mezi dívkami ! Oběma moc blahopřeju, udělali mi velkou radost.

Ve čtvrtek 23.12. jsme se v hojném počtu 14 hráčů vydali na turnaj do Svitav. Poprvé jsem si na vlastní kůži zkusila, jaké to je hrát turnaj. Od rána jsem byla nervózní, i foťák jsem doma zapoměla. Patrik si dal za cíl získat plný počet bodů a Erik chtěl skončit v první desítce.
Začátek turnaje provázel menší technický problém, který se brzy podařilo odstranit a turnaj mohl začít. Pro mě bylo první kolo úspěšné - získala jsem kontumační bod a tím jistotu, že neskončím s nulou, ale přála jsem si alespoň jeden bodík uhrát.
Erik první kolo prohrál s Cachem a měl na krajíčku. Další kola začal vyhrávat a nálada se mu zvedla. Prohrál už jen s Tulisem a poslední kolo zremizoval. Získal 4,5 bodů a skončil na krásném 9.místě ze 42 dětí. Byl tedy v první desítce a svoje přání si splnil.
Patrik si vedl více než skvěle! Uhrál si svých vysněných 7 ze 7 a tím si zajistil 1.místo. Byli jsme nadšení a moc mu gratulujeme.
První místo si vybojovala i Maruška Vašková za dívky, a tak pro hlinecké to byl velice úspěšný turnaj. Ostatní děti v této kategorii jsem už nestíhala sledovat - měla jsem co dělat sama se sebou.
V prostřední kategorii hrál Michal Neumann. Získal 4 body a tím i hezké 12 místo ze 33 zúčastněných.
Se mnou to bylo horší. Z té nervozity jsem si spletla dámu s králem, ale nakonec jsem se s tím poprala a podařilo se mi jednu partii vyhrát a jednu zremizovat. Celkem 2,5 bodů a 23.místo ze 30 zúčastněných. Škoda jen, že jsme za velké holky nedostávaly diplomy, byla bych za Janou Londinovou o bod a půl druhá. (Sice jsme hrály jen dvě, ale to už je detail.) Pro mě to byl úspěch.

Závěrem bych jen oslovila hlinecké děti, kromě Lukáše, Michala a Patrika, aby si dávali lepší pozor na své chování. Chceme předvést své šachové dovednosti a ne lumpačiny. Jen toto mi kazilo celkový dojem z turnaje.

Napsala Jana Žejdlíková

Já se pokusím doplnit zbývající. Děti vyjímečně hodně zlobily, to je fakt. Vždycky jsem byla na turnajích pyšná na to, jak hodné máme děti, ale tentokrát to neplatilo. Nejvíc překvapovali Martin s Ondrou - u těch na to opravdu nejsem zvyklá a ve Svitavách si to vybrali za všechny předchozí turnaje. Snad to bylo nějakou vyjímečnou konstelací a nebude se to opakovat.

Doplním, že třetí dospělým v naší čtrnáctce byl pan Roman Pešek, za což mu patří velký dík. Turnaj si zahrál taky a mezi mladými dravci a elisty získal 2 body, celkové 25.místo (podotýkám, že bez kontumačního bodu) a to je v tak těžké kategorii velmi pěkný výkon. Doufám, že se k šachové hře tímto po dlouhých letech vrací a příští rok se zapojí do B týmu, který máme v plánu pro děti a mládež vytvořit v dospělácké Krajské soutěži západ.

Dalším, kdo si po dlouhé době zahrál těžký turnaj s celou mládežnickou špičkou našeho kraje a s trenéry, z nichž někteří mají elo nad 2000, byl Lukáš Hanus. Získal skvělé 4 body a 14.místo a já moc moc lituju, že nepřišel o rok dřív a nepomohl v mládežnických družstvech, do kterých už bohužel letos věkem nepatří. I on si příští rok zahraje v béčku a určitě i v A týmu.

Michala Neumanna musím pochválit za podařený turnaj, jeho šachová kondice se lepší a doufám, že ho to pobídne k učení a práci na zdokonalování :-)

Z nejmladších musím vyzdvihnout Martinův výsledek - 19.místo ze 42 dětí je pěkné a 4 uhrané body si pochvalu zaslouží. Další pochvala patři Filipovi za velikou snahu a bojovnost a taky za pěkný kamarádský přístup, kdy věnoval remízu Honzíkovi, který si o nic v jasně prohrané pozici řekl. Ostatní si jistě pěkně zahráli a při hře jakou jsem od nich očekávala získali Patrik Pešek a Ondra 3 body a Honzík 0,5 bodu. Trošku mě zklamal Petr svými 3 body - má na víc a stále platí to co jsem o něm psala v jiných zprávách z turnajů - potřebuje víc soustředěnosti a víc učení se doma.

No a doplním k mému výsledku - jsem se sebou spokojená - vzhledem k tomu, že jsem jako 16.nasazená skončila 11. se 4 body, mi ani nic jiného nezbývá :-). Prohrála jsem se třemi hráči elem mě vysoce převyšujícími - Václav Pekař 2089, Jan Mareš 1810 a David Výprachtický 1972 a ostatní se mi povedlo porazit. Turnaj ze své pozice hodnotím jako těžký, vždyť my jako doprovod jsme byli zařazeni mezi mládež od 15. let nahoru a to jsou nejlepší a nejnadějnější šachisti v našem kraji a jsem ráda, že tuto variantu pořadatelé zvolili.

Celkově byl turnaj velmi zdařilý, i přes drobný zádrhel s technikou vše pak běželo jako po drátkách a krásné prostory a moc pěkné ceny pro všechny skvělý dojem završily. Pořadatelům patří velký dík.

Pár fotek z turnaje najdete tady a podrobné výsledky všech tří kategorií jsou zde.