Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

Finále KP, Svitavy, 25. - 26.5.2013

Pozdě, ale přece :-)

Tentokrát to vezmu velmi stručně. Na finále jsme měli 5 zástupců - Adámka v HD10 a Vojtu, Marušku, Míšu a Ondru v HD12.

Adámek finále víceméně odblical, vůbec neukázal, co v něm je a jak dobře umí hrát šachy, když se mu chce přemýšlet, a mě to dost mrzelo. Inu co, přece jen je mu 6 let, tuto kategorii bude hrát ještě dva roky a tak má čas na to, aby vyzrál, naučil se trpělivosti a lépe zúročil nasbírané vědomosti, zkušenosti a talent. Uhrál jeden čestný bod a finálovou tabulku uzavřel, nicméně osmé místo na finále znamená osmé místo v kraji a to není vůbec špatné.

HD12

Už před finále jsem říkala, že v téhle kategorii není lehkého soupeře a vyhrát zde může kdokoliv. Velmi vyrovnaná kategorie a řekla bych celá osmička dlouhodobě na velmi slušné úrovni, i když v průběhu finále jsem o tom dost často zapochybovala. Předvedené partie byly na jedné straně plné chyb a zvratů a na straně druhé jsem našla i řadu velmi potěšujících momentů, pěkných a nečekaných kombinací a útoků.

Jednoznačně nejlepší výkon z našich hráčů podal Vojta. Prohrál jen s vítězem Michalem Simonem z Poličky - tato partie mu opravdu nevyšla - a remizoval s Erikem, se kterým nakonec měli úplně stejný výsledek a o rozdělení 2. a 3. místa rozhodoval jen los, ve kterým Vojtovi štěstí přálo o kapku méně. Vyzdvihnout musím velmi přesvědčivou partii s Petrem Klabenešem zakončenou neodvratitelným útokem na krále s obětí figury. Celkově třetí místo a postup na Mistrovství Čech je pro Vojtu úspěchem a příslibem do budoucna.

Slušný turnaj odehrála Maruška, která jako jediná porazila vítěze a získala pěkné čtvrté místo. Velká škoda partie s Erikem, kterou měla nejdříve prohranou, pak po řadě hrubých chyb ze strany soupeře jasně vyhranou, po hrubé chybě vlastní jasně remízovou a nakonec po fatální poslední chybě nezvratitelně prohranou. Asi nejhorší partie celého turnaje této kategorie, která by si opravdu zasloužila, aby skončila 0 : 0. Doufám, že něco podobného jsem u naší bojovnice viděla naposledy. Každopádně celkově pochvala a je vidět, že po dlouhé době, kdy se Marušce i přes velkou snahu vůbec nedařilo, se forma zlepšuje a věřím, že bude jen lépe.

Míša s Ondrou formu a kapku štěstí nechali doma a podle toho jejich partie vypadaly. Snaha byla veliká, soustředění a využívání času výborné, ale nedařilo se jim a šesté a sedmé místo odpovídají jejich výkonům. Postup bohužel letos nevyšel, ale oba hrají dvanáctky ještě příští rok a pevně věřím, že finále a postup jim v další sezóně neuteče.

Co říci závěrem ? Možná malinko zklamání, že na Mistrovství Čech pojedou "jen" Maruška a Vojta, ale i přes všechna negativa mám velmi dobrý pocit ze všech našich hráčů a děkuji jim za nasazení, bojovnost a obrovskou snahu. Marušce a Vojtovi gratuluji k postupu :-).

Každopádně musím ještě jednou blahopřát vítězi HD12 Michalu Simonovi, který si vítězství svým přesvědčivým výkonem plně zasloužil. Je u něj vidět obrovský kus práce a velký pokrok.

Podrobné výsledky HD10 jsou tu, HD 12 tady.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.