Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

KP v rapid šachu, Chvaletice, 11.5.2013

Další úspěšná sobota je za námi ...

Začnu kategorií HD 12, kde nás zastupoval Petr s Maruškou. Petr z mého pohledu turnaj celkem odfláknul, klidně mohl mít o dva - tři body víc. Šlo jen o to, aby víc přemýšlel a nezávodil v rychlosti ukončení partie. Škoda, konkurence nebyla velká, řada lidí ze špičky chyběla a postup mezi chlapci byl pro něj dostupný. Celkově 5 bodů z 9 a 8. místo z 19 hráčů. Maruška odehrála pěkný turnaj, bylo vidět, že hrála bez stresu a v klidu a prohrála jen s vítězkou - Luckou Ambrožovou a s druhým v pořadí - s Ondrou Cachem. S jejím výkonem naprostá spokojenost, snad překonala vlekoucí se krizi a už bude jen lépe a lépe. Celkově třetí místo, druhá mezi dívkami a postup na Mistrovství republiky do Klatov - to je skvělý výsledek :-).

V HD 10 jsme měli čtyři hráče a s jejich výkony jsem spokojená. Adámek předvedl standartní výkon, uhrál 4 body z 9 a kdyby hrál pomaleji, jistě by to bylo ještě lepší. Jeho výsledky jsou kapku zkreslené, vznikly zmatky s tím, že si soupeři sedli jinak než měli a partie, ve které porazil Barboru Málkovou, zde není vůbec zapsaná - takže ano, opravdu uhrál 4 body :-). Jirka hned na začátku překonal krizi a zabojoval ze všech sil, tři partie v řadě odehrál naprosto skvěle a vyhranou měl i partii s Katkou Dudlovou, bohužel se nechal strhnout ke blicání a neviděl jednoduchý obrat v pěšcovce, který by vedl k neodvratitelné výhře. Pokud vydrží takto hrát i další turnaje, budou výhry mnohem častější. Celkem 4,5 bodu a 11. místo. Na obou našich benjamíncích bylo vidět, že devět partií je na ně ještě hodně velké sousto a v závěru turnaje už byli unavení. Každopádně je to velký příslib do budoucna, Jirka bude hrát tuto kategorii ještě dva roky a Adámek dokonce tři roky, takže se můžeme těšit na jejich výkony v další sezóně.

S úkolem hrát na špici a pokud možno postoupit na MČR nastupovali do tohoto turnaje Ondra s Míšou a dá se říci, že svůj úkol splnili ne 100 %, ale přesto výtečně. Míša prohrál jen s Erikem a to naprosto zbytečně - špatně propočítal výměnu a věnoval mu zdarma figuru - to by se mu už stávat nemělo - budiž omluvou jen krátký čas na partii. S ostatními soupeři vyhrál, občas s kapkou štěstí, ale i to ke sportu patří. Uhrál 8 bodů z 9, získal stříbrnou medaili a postup na Mistrovství ČR do Klatov. Ondra se také činil, body ztratil jen s Erikem a s Míšou a se ziskem 7/9 získal bronz. Vzájemná partie Míša x Ondra byla velmi napínavá a zajímavá, oceňuju jejich nasazení a bojovnost i v případě derby :-).

Takže celkem tři medaile pro Hlinsko a dva postupy na MČR - blahopřeji a všem děkuji za výborné výkony a reprezentaci.

Výsledky - HD10  tady , HD12 zde , HD 14 tady a dorost zde.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Další úspěch odpovědět

Díky za perfektní reprezentaci Hlineckého šachu,především oběma postupujícím na MČR.Maruška po několika turnajích,kde hrála jen průměrné šachy,se konečně "chytla" a zazářila,vklínila se do absolutní špičky v kraji i mezi nejlepší kluky a věřím,že bude zdatně sekundovat na MČR i mistryni ČR Ambrožové.V této věkové kategorii jsme ale mohli mít ještě větší úspěch,kdyby Vojta a Patrik nedali přednost fotbalu.Věřím,že by o postup na MČR bojovali oba dva,protože Patrik se v poslední době hodně zlepšil a začíná Vojtovi "šlapat na paty"!Funkcionáři fotbaloví a šachoví by asi měli při stanovení termínů důležitých zápasů více spolupracovat,aby k podobným "výpadkům "nedocházelo.
Potěšil mě i výkon těch dvou nejmenších,kteří se nezalekli mnohem starších a větších soupeřů,obzvlášť Jirka poprvé skončil před Adámkem a uhrál 4,5bodů.Od Míše a Ondry popravdě řečeno jsem podobný výborný výkon očekával,snad ho Míša dokáže zopakovat i na MČR.Rozdíl 3 až 4 bodů mezi první trojicí a zbytkem starovního pole ukazuje na to,že oba postoupivší na MČR mají šanci bojovat o čelní umístění.

icon odpověděl(a)

Nejen šachy živ jest člověk, zima byla dlouhá a holt pro jednou dostal fotbal přednost, to je v pohodě. Navíc nás teď čeká mnoho šachových víkendů počínaje finálem ve Svitavách, pak Seč a pak Tábor, takže na fotbal zrovna moc času nezbyde.