Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Různé, Soutěže družstev

O Černohorský soudek, Boskovice - 5.5.2013

Jednoho pošmourného nedělního rána se vydala třináctičlenná výprava reprezentující Hlinsko (3 družstva) na turnaj 4-čl. družstev O Černohorský soudek do Boskovic. Turnaje se zúčastnilo 22 družstev. 

Nejvýše z našich družstev (14) bylo nasazeno kombinované-rodinné družstvo pod názvem Hlinsko-PV-Londinovi ve složení Milan, Milan, Jana, Šimon a Martin Londinovi s průměrným ELO 1631. Druhé družstvo (15) s průměrným ELO 1602 hrálo pod názvem Mládí Hlinsko A a to ve složení Patrik Žejdlík, Slavomil Dvořák, Lukáš Hanus a Vojtěch Říha. Třetí družstvo (21 - ELO 1267) hrálo pod názvem Hlinsko B, ve složení Petr Zelenka, Antonín Indra, Michal a Zdeněk Ročňákovi a Petr Vašek.

Hlinsko B především sbíralo celý turnaj zkušenosti a celkově obhájilo své nasazení. Zde bych vyzdvihnul výkon Zdeňka Ročňáka 5 b z 9 partií a Tondy Indry 3,5/8. Pro Petra Zelenku byla první šachovnice obrovský oříšek 1/7, Míša Ročňák 2/7 a Petr Vašek 1/5. 12,5 bodu není špatné, škoda že se nepovedlo dotáhnout do konce některé vyhrané partie...

Hlinsko-PV-Londinovi - celkové 8. místo je ve vyrovnané konkurenci nadmíru dobré - kdy především ke konci rozhodoval los a pořadí se měnilo jako na houpačce. Vynikající výkon předvedla Jana 6,5/9 a Šimon 4/7. Milanové měli shodně solidních 4,5/9 a Martin zaskakoval na dvě partie s výsledkem 0,5/2.

Mládí Hlinsko A - družstvo, které mělo zhruba tuto sestavu v mé hlavě dávno před vánoci, kdy jsem domlouval tento turnaj s Pavlem Hubeným. Myšlenkou bylo zapojit mladíky, kteří šachově vyrostli především pod vedením paní Londinové v Hlinsku - děkujeme, do družstva, které prorazí i mimo kraj a vytvoří základ dobré party pro další turnaje... Toto mohlo vyjít a také nemuselo... Patrika jsem dal na první šachovnici (ať si to „vyžvýkne" a já si seberu nějaké ty výhry na druhé). Patrik bez výhrad přijal. Třetí Lukáš, čtvrtá Vojta dle ELO. Kdo by si pomyslel, že po sedmém kole budu z nich nejhorší 3,5/7 a družstvo potáhnou právě oni... Výsledkově jsme se zhruba drželi celý turnaj ve středu startovního pole společně s družstvem Londinů - ačkoli nás ve čtvrtém kole přehráli 2,5:1,5. V předposledním kole Londini dostali třetí nasazený tým z Lipovce (1:3), nám bylo nalosováno přijatelnější desáté Blansko, přesto jsme prohráli (1:3). Do posledního kola jsme šli s cílem udržet popř. zlepšit 8 místo - tedy vyhrát (z konečné tabulky vyplývá, že nám šlo o 5 (při výhře 3:1) až 15 místo (při prohře 0:4)). V posledním kole Londini dostali naše B - 4:0. Nám los přidělil šesté nasazené družstvo Vyškova... mohlo být hůře... Zhruba po dvaceti minutách prohrál Vojta 4,5/9. Pak přišla minuta, kvůli které má smysl hrát šachy - uplatnil jsem kvalitu a podruhé za sebou vyhrál 5,5/9, kouknul jsem doprava - Patrik 5,5/9 mat, 2:1 pro nás, pohled doleva Lukáš 4,5/9 dobírá koně, soupeř nemá figurky, kácí se dáma, padají hodiny a Lukáš matí samotnou dámou (nevěděl jak to dopadlo na prvních dvou šachovnicích), v tom křičím, že stačí remíza... Bohužel čas na celý bod už nevystačil - nevadí 2,5:1,5 pro nás - cíl splněn (teda ono bylo sedm cílů a chybělo jedno místo ke splnění šesti - ten sedmý - to byla jen teorie:-) ). Nakonec jsme obsadili vzhledem k vývoji turnaje pro nás lichotivé 7. místo v naprosto shodném výkonu jako kolegové Londini.

Nakonec vydařený turnaj, když si vezmeme, že jsme jako jedni z mála hráli s dětmi proti zkušeným matadorům. Nicméně ukázalo se také jak hodně ještě musíme zapracovat (spíše děti - u nás už to asi nehrozí), abychom obstáli v této střední konkurenci. Zároveň panuje spokojenost s přístupem a elánem, se kterým jsme nastupovali k partiím a v neposlední řadě také s vyrovnaností obou družstev a i hráčů v nich. Počasí se nakonec umoudřilo a tak jsme při zpáteční cestě tradičně navštívili bistro U Marušky v Jedlové na vanilkovou a v druhém kole šmoulí zmrzlinu - viz. foto. Takže ještě jednou díky za reprezentaci Hlinska.

Podrobné výsledky jsou tady.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

, povedený turnaj odpovědět

Zase jeden povedený turnaj.Moc děkuji Jance za super výkon,
s 6,5 uhranými body byla oporou našeho družstva Londinů-smíšeného družstva Hlinska a Prostějova.Když ostatní přidali dobrý průměr, každá deska 4,5 bodu,vyšel konečný výsledek na skore 20 bodů,který nás zařadil s naším Mládím Hlinsko a se silným BlanskemA na 6 až 8 místo.A to ještě jen o půl bodu na skore skončilo před těmito třemi družstvy družstvo TJ Sloup na 5.místě!!!A první čtyři družstva byla sestavena i z ligových šachistů a na ty už jsme bohužel měli jen v několika partiích.A to za námi skončila silná družstva např.Garde Lipovec-Ševčíci, Jevíčko,Kuřim,Adamov a Vyškov.Na to ,že za všechna tři naše
družstva hráli dva "mladší" žáci do 12 let proti dospělým soupeřům většinou s obrovským rozdílem na ELO,dosáhli jsme výborný výsledek.

icon , ... odpovědět

Já bych chtěla poděkovat hráčům našeho družstva, všichni se snažili ze všech sil a i oba naši junioři hráli výborně, soustředěně a s velkým nasazením a zodpovědností. Já sehrála snad nejlepší turnaj v životě, výjimečně se mi dařilo a na některé výhry budu dlouho vzpomínat 9 . Na sledování ostatních družstev nebyl moc čas, ale určitě si Hlinsko ostudu neudělalo a všichni si výborně zahráli.