Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Ostatní turnaje jednotlivců

Velikonoční turnaj v Poličce, 28.3.2013

Velký úspěch pro Hlinsko ...

Ve čtvrtek jsme vyrazili s dětmi na Velikonoční turnaj do Poličky. Turnaj je to již tradiční, zahrnuje jen 2 kategorie, které jsou omezeny maximálním věkem. Do té první patří hráči již s elem, a ta druhá zahrnuje ostatní, kteří mají uhranou pouze třídu. Toto rozdělení je velice zajímavé a ne příliš časté. Vezli jsme sebou celkem 7 dětí, do obou kategorií. Věděli jsme, že Vojta s Maruškou si jedou především zahrát s lepšími hráči, a jakýkoliv bodový zisk bude pro ně úspěchem. Druhá kategorie byla z našeho pohledu velice zajímavá, protože jsme v ní měli pětinásobné zastoupení, a naši mladí talenti elo ještě nemají, a za nálepkou uhrané třídy se skrývá v některých případech síla, o níž jsme doufali, že by mohla na ostatní soupeře platit. Navíc se do této kategorie mohl zařadit i navrátilec Michal Neumann, který díky svému zařazení také nebyl úplně bez šancí na dobrý výsledek.

Cestu do Poličky nám zajímavým pojetím své práce zpestřila správa silnic, když v 8 hodin ráno se rozhodla skácet kousek za obcí Borová vzrostlý strom nedaleko silnice. Strom zhruba metrového průměru kmene po pádu na zem zatarasil silnici v obou směrech. Nu což, dali jsme tedy malé cestovní intermezzo, než páni dřevorubci cestu zase zprůjezdnili, a do školy Na Lukách v Poličce jsme tak dorazili o chvilku později, ale ještě včas a v pořádku. Turnaj tedy začal v normálním tempu. Se Zdeňkem jsme zkonstatovali, že bude lepší, když Míša bude další kola partie zapisovat, protože první kolo sice vyhrál, ale hrál velice rychle a zbrkle (toto rozhodnutí se později ukázalo jako velice správné a důležité). Ondra s Michalem také vyhráli. Míša ve 2. kole klopýtnul, a prohrál s Petrem Kaškou z Lanškrouna, kterému se partie velice povedla. Ostatní naše medajlové naděje procházely turnajem doslova jako nůž máslem, takže jsme v koutku duše začali se Zdeňkem tušit úspěšnou čtvrteční misi. V závěrečné fázi turnaje pak Ondra prohrál s 1. nasazeným  Vojtou Andrlem, ale udržel remízu s Katkou Šmajzrovou a ani on ani Míša Ročňák už v turnaji neprohráli. V posledních kolech se ještě objevily příznivé výsledky pro naše svěřence mezi hráči ze špičky celkového pořadí, a tak se narodila veliká hlinecká radost, v podobě 1.a 2. místa v turnaji, jež byla ještě jištěna výborným výkonem Michala Neumanna (celkově 8.místo 5/7), který za celý turnaj neprohrál ani jednu partii. Chtěl bych vyzdvihnout tedy výkony především obou našich malých chlapců, Míši Ročňáka a Ondry Novotného, protože hráli už opravdu pěkné šachy a v tichosti se trpělivým výkonem usadili na předních příčkách konečného pořadí. Zbylí dva zástupci v turnaji výkonnostních tříd Adam Zelenka a Jirka Zdražil, se také úplně neztratili a zahráli průměrné výsledky. Adam 3/7 a Jirka Zdražil 2/7.Turnaj elistů byl pro oba naše hráče Vojtu s Maruškou, opravdu tvrdý oříšek. Podle ela byli na chvostu startovní listiny a po skončení turnaje to tak v podstatě zůstalo. Celý tento turnaj byl pro ně především obrovskou psychickou zátěží, protože body se jim sbíraly jen velice těžko. Nechtěl bych ale nijak zatracovat jejich výkony. Pozici v turnaji měli opravdu těžkou. Jistě odehráli partie za něž se rozhodně nemusí stydět, přestože se jim tolik nedařilo. Navíc vzhledem k jejich věku je jejich hra velkým příslibem do budoucna a je nutné říci, že mezi dětmi nikoho lepšího zatím nemáme.

Protože oba turnaje končily po sobě, v krátkém časovém sledu, pobrali jsme tedy ceny za dobrá umístění v turnaji výkonnostních tříd, a s veselou náladou odjížděli domů.

Výsledky turnaje VT jsou tady, elisti zde.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


icon , Velkou radost odpovědět

mi udělali Míša s Ondrou, opět potvrdili, že v nich máme velmi perspektivní hráče a já jim k výsledku srdečně blahopřeji. Myslím si, že i ostatní se drželi slušně - Michal Neumann pěkný výsledek bez předchozího tréninku. U Adámka mě velmi mrzí a zlobí to, že si nechal dát šustrmat - tisíckrát omílané hloupé zlo a stejně je schopen skočit na špek - holt asi budeme muset obranu proti němu opakovat častěji. Vojta si myslím uhrál svoje a blíží se doba, kdy v podobných turnajích poskočí výše. Marušce se moc nedařilo, má na víc, je potřeba zatnout zuby a vydržet, prostě někdy není forma a nejde to přes sebevětší snahu, znám to z vlastní zkušenosti. Za sebe můžu jen doporučit - hrát si víc to svoje, nenechat se příliš svazovat teorií a víc věřit svému citu. Maruška je velký útočník a když si bude víc věřit, myslím si, že bude líp. Tady o nic nešlo, byla to jen forma tréninku a není nutno věšet hlavu - důležitá bude poslední kvalifikace v Mistrovicích a následné finále KP, případně Krajský přebor v rapidu - tam se bude lámat chleba.
No a teď něco pro Míšu a Ondru - pánové, není čas začít se šachu vážně věnovat a využít dar od pánaboha ? Možnosti tady jsou, jen po nich skočit ...

, Gratulace odpovědět

Gratuluji Ondrovi a obvzvlášť Míšovi k mimořádnému úspěchu v turnaji VT.I 5 bodů Michala Neumanna a cesta turnajem bez porážky je pěkný úspěch.Adámek a Jirka zatím sbírají zkušenosti a jejich "slavné"dny se při jejich tréninkové píli jistě taky brzo dostaví.
Velmi těžkou roli měli Vojta s Maruškou.V prvé řadě proto,že byli skoro nejmladší,protože v turnaji startovali i šachisté až o 7let starší,a tedy již dospělí a ve velké většině mnohem zkušenější,hrající dlouhodobě dorosteneckou ligu.Přitom Vojta hraje šachy necelé dva roky!!!Přesto v této tvrdé konkurenci uhrál 2,5bodu a skončil těsně za výborným Patrikem Žejdlíkem!!!Maruška získala aspoň cenný skalp Vojty Holáska,jinak byli asi soupeři nad její síly.Vždyť se tam sešla celá elita kraje do 18let,s vyjímkou několika Polabiňáků,kteří hráli jinde!!!