Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Soutěže družstev

ŠO Hlinsko "A" x Rapid Teenagers

Poslední 11. kolo krajského přeboru II., západ : Hlinsko - Rapid Teenegers


Na poslední kolo přijela k nám do Hlinska omladina z Rapidu Pardubice pod názvem "Teenagers". Po jejich předvedeném výkonu se konečný výsledek 7:1 v náš prospěch jeví jako příliš krutý. Ale takový už je šach, jen vzpomeňme, jak jsme dostali "na frak" 1,5 : 6,5 ve 4. kole od Chrudimi C !!!
A jak jsme se k této pro nás rekordní výhře propracovali:

Nejrychlejší výhra Milan Londin na 5. desce jen s velkým štěstím - 1:0.

Pak přišla výhra na 2. desce Michala Hanuse, který si věděl rady s "planě "rozehranou anglickou Aleše Novotného, asi od 10. tahu převzal s černými figurami iniciativu, postupným tlakem získal pěšce, kterého "elegantně " uplatňoval nezadržitelně do dámy, až to soupeř nevydržel a partii vzdal - 2:0.

Další bod získal na 7. šachovnici Lukáš Hanus, který stál od začátku aktivněji, ale při přechodu do koncovky nestejných střelců a v důsledku toho hrozící remizou, využil chybné strategie Jakuba Joukla a špatného umístění černého krále k vynucené výměně střelce za pěšce, hrozícího proměnou v dámu a soupeř po ztrátě figury vzdal - 3:0.

Potom přišla první remíza : Tonda Indra na 8. desce s černými udržel aktivní postavení i bez pěšce, kterého dal za neúspěšný útok, nakonec po opakování tahů dohodli s Martinem Jouklem remizu - 3,5:0,5.

Druhá remiza přišla následně, když po zahájení dámským pěšcem se Slávek na první desce dostal s bílými figurami do pasivní pozice, a když viděl, že vedle má Honza už figuru navíc a zřejmě vyhraje a tím i družstvo, přijal remizu od Davida Zoubka - 4:1.

Potom už vyhrál na 3. šachovnici Honza Zámečník s Radkem Snítilem, když celkový tlak jeho figur narůstal až do zisku figury, když soupeř neviděl možnost zvratu, partii vzdal - 5:1.

Vyrovnaný byl dámský gambit na 6. desce, kde po několika mezitazích dobral Hynek Vojanec Tomášem Mikulenkou  gambitovaného pěšce na c4 a držel si ho až do závěru partie. Partie se mi jevila již jako vyrovnaná, ale Hynek ještě zkusil obětovat tohoto pěšce a připravil pro soupeře "špek" s mezišachem, který soupeř neviděl a kvůli pěšci přišel po mezišachu o věž, následně vzdal - 6:1.

Poslední končil na 4. šachovnici Luboš Janda s Gregorem Jiřím, kde po dámském gambitu byla pozice dlouho vyvážená, ale v koncovce uplatnil Luboš větší zkušenosti a nakonec vyhrál - 7:1!!!!!

Musím přiznat, že jako divák a zároveň účastník jsem byl s výkonem našich šachistů a průběhem celého zápasu velmi spokojen !!

ŠO Hlinsko ŠK Rapid Teenagers
Dvořák Slavomil 1913N ½ - ½ 1751F Zoubek David (V)
Hanus Michal 1909F 1 - 0 1819F Novotný Aleš (V)
Zámečník Jan 1865F 1 - 0 1661F Svítil Radek
Janda Lubomír 1812N 1 - 0 1496F Gregor Jiří (H)
Londin Milan 1797F 1 - 0 1719F Ryzner Jiří
Vojanec Hynek 1720N 1 - 0 1468F Mikulenka Tomáš
Hanus Lukáš 1347N 1 - 0
Joukl Jakub
Indra Antonín 1368N ½ - ½ 1266N Joukl Martin

7 : 1

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.