Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Ostatní turnaje jednotlivců

Naši na ME mládeže

ME mládeže se odehrávalo v Praze od 16. do 26.8.2012

S napětím jsme sledovali každý den večer na internetu výsledky našich zástupců na ME mládeže. Patří jim naše uznání za to, že bojovali v cizím prostředí, v obrovském "Babylonu" jazyků a v nejtěžší konkurenci, jakou si umíme představit.

Obzvlášť dobře se s tím vyrovnal Vojta Říha a zisk 3,5 z 9 se zahraničními soupeři lze brát jako vynikající výsledek, kterým mi udělal velkou radost. Vždyť nejlepší z ČR v jeho kategorii H10 Pavel Haase uhrál 5 bodů a skončil na 46. místě ( jen tak mimochodem byl Pavel Haase před týdnem druhý na MEUnie ve své kategorii ).

I Marušce se podařilo jednou vyhrát se zahraniční soupeřkou, v tvrdé konkurenci si zasluhuje pochvalu s tím, že v dalších turnajích podobné úrovně, které jak všichni věříme, ji ještě čekají v budoucnosti, už bude mít odbytou nováčkovskou daň a těch bodíků uhraje více.

Já jim oběma děkuji za bojovný výkon, snahu a obětovaný čas, věřím, že i jim přidal absolvovaný turnaj na výkonnosti a těším se na budoucí úspěchy, které je jistě na šachových turnajích čekají.

Podrobné výsledky z ME jsou zde.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, ME mládeže odpovědět

Pro oba aktéry i pro mě dobrá zkušenost a ta je nesdělitelná.Určitě se podepsala nervozita a je škoda zbytečných chyb hlavně u Maruš,některé zápasy se hrály více jak 3 hodiny, což dá zabrat.Obrovský dík Markovi, který se nám věnoval v maximální míře.Hrálo se celkem na 584 šachovnicích, organizačně perfektně zvládnuto,sehrané partie a výsledky byly většinou večer kolem 20.00Hod k dispozici.Bydleli jsme na Žižkově, na Ohradě -Vojta měl pouze drobnou výhradu k holčičímu pokojíčku,příště se polepším. Dopoledne jsme většinou řešili na odreagování nějakou kulturou (strahovská knihovna, letiště kbely, vítkov), šachový maraton jsme zakončili závěrečnou ceremonií a tu ovládla ruská hymna-nejúspěšnější výpravou Mistrovství Evropy mládeže pro rok 2012 se stalo Rusko, které získalo celkem pět zlatých medailí.
PS
až mě přijede zatoulaný foták z Prahy pošlu nějaké obrázky

icon , Pochvala odpovědět

Velká pochvala patří Vojtovi, který hrál poprvé velký turnaj - jeho předchozím největším šachovým zážitkem bylo finále KP v Pardubicích a já jsem velmi spokojená s tím, jak se s ME vypořádal. Jeho výsledek je pro nás velkým příslibem pro budoucnost.
Marušce se bohužel nedařilo a je to pro ni i pro nás zklámání, ale každý z nás, kdo hrajeme šachy delší dobu, už víme, že občas se prostě můžete vydat ze všeho a snažit se jak chcete, ale prostě nedaří se a zbytečné chyby nás připravují o body. Já jsem moc ráda, že i přes nepřízeň Caissy v průběhu celého turnaje, statečně dobojovala až do konce. Věřím tomu, že na dalších turnajích, které ji v brzké době čekají ( jako první to bude MČR v rapidu v září ), už budou její výkony lepší a udělá nám radost.
Děkuji Petrovi Vaškovi, že se o oba naše borce celou dobu vzorně staral a taky Markovi za trenérské vedení a rady, kterými v průběhu turnaje Vojtovi i Marušce pomáhal.