Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

Finálový turnaj KP mládeže PDŠS v šachu v kategoriích HD 10 - 16 v sezóně 2011/2012, 19.-20.5.2012, Kunětice

Vyvrcholení krajské mládežnické sezóny máme úspěšně za sebou a jdeme tedy hodnotit :-)

Do finále postoupilo pět hlineckých hráčů, Erik se rozhodnul finále nehrát a podržet si jistotu přímého postupu na Mistrovství Čech, měli jme tedy čtyři želízka v ohni.

V kategorii HD10 hráli Ondra a Michal. Míša hned od začátku zabral a v prvním kole se mu podařilo přehrát Ondru a zapsat první bod. První den mu celkově velmi pěkně vyšel, prohrál jen s Lukášem Pavlíčkem, na kterého zatím nestačí. Druhý den už tak skvělý nebyl. Porazil Katku Dudlovou a pak mu nějak došla energie a poslední dvě partie byly plné hrubých chyb. Když jsem nad tím pak doma přemýšlela, uvědomila jsem si až zpětně, že to vlastně byl jeho první "velký turnaj" a první dvoudenní turnaj a myslím si, že i proto byl jeho nedělní výkon o tolik horší než sobotní. Příště už bude jeho výkon jistě vyrovnanější. Mrzely mě opakované chyby - zbytečné vyrábění dvojpěšců a neuklizení krále rošádou, z toho pak plynuly téměř neřešitelné situace. Pochvalu má za velkou bojovnost a nasazení, nic nevzdával, neřešil remízy, hrál naplno a vždy až do konce. Bylo také vidět, že Míša ještě neumí pracovat s časem a obvykle jeho partie končila s lepším časem než začala. Čeká nás obrovská spousta práce a je nutné, aby se Míša naučil využívat v partiích to, co se učíme na trénincích, a především neopakovat stále stejné chyby. I přes chyby, které Míša v průběhu turnaje vyrobil, mu jeho pěkný výkon z prvního dne vynesl bronzovou medaili :-)

Ondra měl horší start, v sobotu po zmíněné prohře s Michalem připojil jen jeden celý bod s Vojtou Andrlem, pak remizoval s Lukášem Pavlíčkem vyhranou pozici - dáma a dva pěšci proti pěšci, střelci a koni. Na takovouto koncovku mu zřejmě zatím chyběly zkušenosti, ale příště už jistě bude vědět, jak na to. Bylo mi ho líto, když si dokázal s těžkým soupeřem vybojovat vítěznou pozici a pak ji nedokázal dotáhnout do konce, ale půlka se také počítá a nakonec se ukázalo, že byl v celém turnaji jediným, kdo vítěze oloupil alespoň o ten půlbod. O to větší škoda byla další partie, kde měl naprosto jasně vyhranou pozici s věží a třemi pěšci navíc proti Katce Dudlové a nechal se hloupě nachytat na pat, který vytvořil po dobrání pěšce, který byl "zadarmo". Začátečnická, naprosto zbytečná chyba ze zbrklosti, kterou doufám už u něj nikdy neuvidím. V neděli Ondra zabral a finišem 3/3 se dostal až na krásné druhé místo !

Byla jsem velmi zvědavá na výkony Vojty ve dvanáctkách. Byl to stejně jako u Míši jeho první velký a dvoudenní turnaj v životě a v jeho postup na Mistrovství Čech bych si před turnajem klidně vsadila. Turnaj zahájil bitvou s Luckou Ambrožovou, na kterou tentokrát nestačil. Pak s přehledem přehrál prvního nasazeného Honzíka Nešpůrka, vyhrál s Jiřím Píšem a po velkém boji remizoval s Ondrou Cachem. Tuto partii zřejmě šlo vyhrát - Vojta měl tři pěšce proti soupeřovu střelci (ještě si to musíme přehrát), ale zatím nestihnul nabrat potřebné zkušenosti s takto těžkýma pěšcovkama a partie skončila remízou na holé krále. V neděli Vojta prohrál pěšcovku s Vojtou Holáskem, porazil Adama Brejšu a v posledním zápase opět prohrál pěšcovku s Matějem Kupsou. Kdyby se podařilo Vojtovi zvítězit v poslední partii, byl by celkově třetí. Takto mu jeho výsledky stačily na páté místo a jistý postup na Mistrovství Čech. Z mého pohledu Vojta ukázal, co v něm dřímá. V každé partii si dokázal vytvořit šance, nikdy to nebyl jednoznačný tah na jednu branku a pokud prohrál, tak většinou v těžkých pěšcovkách. Ukázalo se, že delší čas na přemýšlení mu skvěle sedí, většinou dohrával mezi posledními a dokázal hrát velmi soustředěně až do konce turnaje. Ukázalo se plně, na čem musíme nejvíc pracovat a já se moc těším na to, jak se Vojta bude dále zlepšovat :-).

Ve čtrnáctkách hrál Patrik Žejdlík, který remizoval se svými největšími rivaly - s Honzou Tulisem, Patrikem Feltlem a s Adamem Kolomým, ostatní porazil a tímto výkonem si zajistil výborné první místo a postup na Mistrovství Čech.

Všem čtyřem klukům blahopřeji a děkuji za jejich výkony. Myslím si, že předvedli to, co jsme od nich očekávali a možná ještě více. Máme tři medaile a čtyři postupy, tedy téměř stoprocentní výsledek a já můžu říct, že jsem na kluky pyšná a těším se na jejich další růst a výkony.

Celkové podrobné výsledky jsou tady.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, fotky odpovědět

Blahopřeji klukům k vybojování postupových míst a přikládám odkaz na pár fotek.
www.uloz.to/xUBvYAs/finale-kp-kunetice-2012-zip

, Gratulace odpovědět

S radostí se připojujeme s gratulací všem našim hlineckým šachistům 5 za parádní reprezentaci Hlinska !!!!
A budu se opakovat, ale výsledky se dostavují po dřině..... (a jsme teprve na začátku)..... takže Jani, pevné nervy, trpělivost a hlavně píli našich bojovníků
1 1 1 !!!!

, gratulace odpovědět

gratuluji všem 4 Hlinečákům k postupu na M Čech a k výborným výkonům v těžké konkurenci,doufám,že se "neztratí "ani na Mistrovství Čech a budou bojovat o přední pozice