Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Ostatní turnaje jednotlivců

Šachový turnaj mládeže Jevíčko, 15.4.2012

Rozjeli jsme se do neznámých míst a líbilo se nám tam :-) Na turnaj jsem s dětmi chtěla jet především proto, aby si zahrály s jinými soupeři než hrají na kvalifikacích a dalších turnajích v kraji, a to se povedlo. Kromě známých Svitaváků a bratrů Simonových z Poličky jsme znali už jen naše milé hosty na Hlineckém střelci z Mohelnice - bratry Kolářovy - a ostatní byli pro nás velkou neznámou. Celkově se sešlo 61 hráčů, hlineckých dětí bylo sedm a doprovod jsme tvořili já, Zdeněk Ročňák a Jana Vašková. Tímto jim děkuji za příjemnou společnost a pomoc a Zdeňkovi slavnostně a veřejně uděluji titul oddílového zdravotníka :-) - Martin si nechal skřípnout palec mezi dvě židle a pravděpodobně přijde o nehet, Michal Neub. si kdovíkde odřel loket, ale přežili jsme všichni :-) - a pak že šachy jsou klidný a bezpečný sport ...

Organizace byla v pohodě, i přes to, že přijelo více hráčů, než domácí očekávali. Prostředí bylo velmi příjemné, kolegové z Jevíčka milí a atmosféra turnaje přátelská. Byla jsem zvědavá, jak si naše děti v novém prostředí povedou, a nebyla jsem zklamaná. Výborně se dařilo Marušce, která uhrála 7,5 bodů z devíti a skončila v kategorii mladších dětí (do r. 2002) na super 2. místě. Ondra se nenechal zahanbit a zaostal pouze o půl bodu a tím pro sebe získal bronz - oběma blahopřeji :-). Zlato nám vyfouknul talentovaný Jan Kolář z Mohelnice, snad ho příště někdo z našich předežene :-). V této kategorii se celkem slušně dařilo i Michalu Ročňákovi, který uhrál 5 bodů z 9 a skončil celkově na pěkném 8. místě, u něj mě kapku mrzelo, že nenaslouchal dobře míněným radám a hrál rychle a bez většího přemýšlení. Až přijde na to, že mu nic neuteče a že je možné promyslet i více tahů dopředu než jeden, budou výsledky mnohem lepší. Svůj den neměl Míša Neubauer a Jirka Štěrba, oba spěchali, hráli zbrkle a oba prohráli ( a ne jen jednou ) i jasně vyhrané pozice s dámou nebo jinou figurou navíc. Zpomalit a přemýšlet - lepší recept na výhry neexistuje.

Starší kategorii hrál Michal Neumann, ten si užil turnaj v klidu a v pohodě, hrál uvolněně a vybojoval pěkné 9. místo z 35 hráčů. Dobře se držel i Martin, který předvedl svůj standartní výkon a skončil 17.

Všichni si odnesli pěkné ceny a myslím si, že i pěkné zážitky. Pořadatelům děkujeme za vřelé přijetí a doufám, že nám to příští rok opět vyjde.

Podrobné výsledky jsou tady.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Potvrzuji, že se nám v Jevíčku líbilo a zjistili jsme, kam až sahá Pardubický kraj 1 . Kromě již pochválených medajlových pozic chválím Michala N., který hrál opravdu s rozvahou. Takže vzhůru do další práce, ať je Hlinsko vidět!!! 2