Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

4. kvalifikace HD10 + HD12 - Česká Třebová + celkové výsledky krajského přeboru a postupy do finále

Zápolení o postupová místa bylo zajímavé a napínavé až do konce a některým našim borcům se včera skvěle dařilo ...

V kategorii HD 10 bez zaváhání zvítězil Erik Žejdlík a potvrdil tím 1. místo v postupové tabulce. Druhé místo vybojoval Michal Ročňák s pěti body ze sedmi a musím říct, že v těch dvou prohrách hrála obrovskou roli jeho nervozita a stres - což je naprosto zbytečné a budeme se s tím muset naučit lépe bojovat :-). Ondra Novotný obhájil svou pozici mezi nejlepšími v této kategorii a skončil pátý se čtyřmi body. Jirka Štěrba měl pěkný začátek, když se mu podařilo porazit Veroniku Holáskovou, ale pak už to opět bylo všechno velmi rychlé a zbrklé jako obvykle a skončil pod svými možnostmi - až na 13. místě. Celkové podrobné výsledky této kategorie jsou tady.

Velmi příjemný je pro nás pohled na celkovou tabulku po všech čtyřech kvalifikacích : v postupující osmičce se objevili hned tři hlinečtí hráči. Jak už jsem zmínila, na prvním místě je Erik Žejdlík, na celkovém pátém místě je Ondra Novotný a po výborném včerejším finiši se do postupující osmičky dostal i Michal Ročňák. Klukům blahopřeju a budeme jim držet pěsti na finále, na které pojedeme do Kunětic 19. a 20.5.2012. Příslibem pro další sezónu je pro nás v této kategorii především Míša Neubauer, který bude hrát desítky ještě dva roky a věřím tomu, že už příští rok se do osmičky postupujících dostane. Šanci má ostatně i Jirka, ale pouze pokud výrazně zpomalí a zlepší soustředění. Ostatní už jdou do dvanáctek. 

V kategorii HD 12 nám udělal největší radost Vojta Říha, který sehrál výborný turnaj a na jeho vyrovnaný výkon byla pro mě radost se dívat. Samozřejmě je stále hodně co vylepšovat a chyby se najdou, ale mě se moc líbí klid, soustředění a přemýšlivost, kterou do partií Vojta vkládá. Vzhledem k tomu, že šachy hraje půl roku, jsou jeho výsledky a pokroky skvělé. Na poslední kvalifikaci získal 6 bodů ze 7 a vybojoval výborné druhé místo. Ostatním se naopak moc nedařilo. Maruška skončila 14. se 4 body, Patrik Pešek 17. se třemi a půl body a Martin 24. se třemi body. Celkové podrobné výsledky této kategorie jsou tady.

Celková tabulka po čtyřech kvalifikacích už tak potěšující jako u desítek není. Do finálové osmičky se nedostal z našich hráčů nikdo, ač třeba od Marušky, Petra i Martina bych čekala, že na ni budou útočit. Holt se nepovedlo a Martin s Petrem jdou v další sezóně o kategorii výš, kde to budou mít ještě těžší než letos. Maruška a Patrik Pešek ještě ve dvanáctkách zůstávají. Velkým překvapením pro mnohé v této kategorii je náš nováček Vojta Říha, který má velkou šanci si finále zahrát, protože skončil na 9. místě a je prvním náhradníkem pro květnové klání. Slušné celkové umístění má i Martin, který skončil 11., ale tam už je šance na finále mizivá.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Gratulace odpovědět

Gratulace Erikovi, Míšovi R. a Vojtovi ke krásným výsledkům !!! 10

, úspěšná kvalifikace odpovědět

Gratuluji k vítězství v kvalifikaci Erikovi ,i ke stoprocentnímu zisku bodů.Výborný výkon podal i Michal Ročňák,2.místo je krásné.A to,že se do finále probojovali kvalifikačním sítem hned 3 zástupci (dva výše uvedení +Ondra) Hlinska je super výsledek.Výborný výkon podal ve vyšší věk. kategorii Vojta,druhé místo je perfektní a díky tomu i post náhradníka,snad to na finále vyjde.Škoda,že ostatní naši reprezentanti v této kategorii podali jen průměrný výkon a postup do finále některým jen o málo unikl.