Vyhledávání

Uživatel

Sociální sítě

Spolupráce a podpora

Kategorie: Aktuality, Krajský přebor jednotlivců

1. kvalifikační turnaj KP v kategoriích H14 a H16, Polabiny, 13.11.2010

Do této kategorie patří jen dva z našich mládežníků - Přemek a Michal. Do čtveřice jsme přibrali Patrika a Erika, aby získávali zkušenosti s kvalitními a staršími hráči.

Chválit či nechválit ? Jsem spokojená tak napůl.

Od Přemka jsem v silně obsazených šestnáctkách žádné zázraky čekat nemohla. Uhrál slušné 3 body a to mu stačilo na 16. místo z 20. Chvíli mu trvalo, než se rozehrál a až ve druhé polovině turnaje hrál tak, jak jsem byla u něj zvyklá před prázdninama. Holt se šachům nevěnuje kromě středečních tréninků, a to ke zvýšení výkonnosti a konkurenceschopnosti v této juniorské kategorii prostě nestačí. Kdyby na sobě trošku zapracoval a pověnoval se hraní a teorii více, určitě by byl na výrazně vyšších místech tabulky. I tak si myslím, že v turnajích družstev nám potřebné body uhraje.

Michal ve čtrnáctkách nezaperlil, jeho hra se pohybovala pod jeho úrovní a zatím se po prázdninové odmlce nenašel. Porážka od Lucky Ambrožové z dvanáctek nemusela být (i když ta podává velmi pěkné a vyrovnané výkony) a s Martinem Burešem taky určitě mohl vyhrát - měl kvalitu a pěknou pozici a ani výraznou převahu se mu nepodařilo udržet. Namále měl i s naším Erikem a vyhrál prakticky jen na základě větších zkušeností a se štěstím. Byla bych moc ráda, kdyby na sobě zapracoval stejně jako loni - více hraní, i přes internet, a studium teorie mu velmi prospívalo a bylo vidět veliké zlepšení. Určitě má na to, aby se objevil výše ve výsledkových tabulkách. Tenhle turnaj se mu moc nevyvedl. Uhrál 4 body se slabšími soupeři a skončil na 15. místě z 34.

Rozhodně za tento turnaj pochválím Erika. Hrál pomalu, přemýšlel nad každým tahem a byla pro mě radost se na něj dívat. Podával vyrovnaný výkon, dal pár pěkných matů a těch velkých kluků, co si proti němu sedali, se vůbec nebál a bojoval s každým až do posledního dechu. Svou vytrvalostí zvrátil i pár partií, které se nevyvíjely v jeho prospěch - například vyhrál hned tu první s Martinem Burešem nebo zremizoval pátou - prohranou - s Matějem Formánkem. Vzhledem k tomu, že ve svých sedmi letech jel sbírat zkušenosti do čtrnáctek, jsem od něj neočekávala žádné zázraky, ale 19. místo ze 34 zúčastněných a uhraných 3,5 bodu vůbec nejsou špatné.

No a Patrik - na jeho šachy se určitě dalo dívat, hrál s rozvahou, s klidem a chladnou hlavou. Moc mě mrzí partie se Zdeňkem Cachem, kde místo toho aby odevzdal střelce, kterého měl navíc, a udržel si lepší pozici, si nechal dát začátečnický mat. Poslední partii s Jakubem Cachem naprosto vypustil a odfláknul a touto zbytečnou prohrou se připravil o místo v první pětici. I tak se udržel na krásném 12. místě a 4 body jsou pěkný výsledek. Kategorie HD14 je pěkně nabitá a každá partie v horní půlce tabulky je těžká a je pro Patrika jistě přínosem.

Takže celkově - od stolu můžu naše kluky pochválit, ale určitě bych z výsledků měla lepší pocit, kdybych u partií nebyla a neviděla zbytečné chyby, kterých se všichni dopouštěli.

Podrobné výsledky najdete tady. Fotky z turnaje jsou tu.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.